Nakup na Dobro

Nakup na Dobro je e-shop s udržitelnými produkty a dárky, které mají skutečně smysl – pro obdarované, společnost i přírodu.

Jeho cílem je nabídnout zákazníkům udržitelné produkty s unikátním designem, které dávají práci lidem s hendikepem a nezatěžují planetu, a zároveň měnit nákupní chování organizací a neudržitelné reklamní předměty a firemní dárky ve společensky prospěšné produkty. Pro Nakup na Dobro je důležitý každý detail: nejenže se lidé s hendikepem starají o fungování e-shopu, také je doprava zcela zdarma díky partnerství s odpovědným dopravcem DPD a balení je ekologické a zcela bez plastů.

Nakup na Dobro se v roce 2024 osamostatnilo od Asociace společenské odpovědnosti, pod níž vznikl. I přesto za ním stále v roli jednatelky stojí zakladatelka Asociace Lucie Mádlová. K ní se přidala další významná tvář české filantropie – influencerka a zakladatelka Nadačního fondu Radovan Nikol Leitgeb. Příběhy tvůrců s hendikepem, jejichž osudy mění výroba udržitelných dárků k lepšímu, ji natolik zasáhly, že se ze spokojené zákaznice stala společnicí firmy a spolutvůrkyní Dobré myšlenky celého e-shopu.