Pro-Charitu

Integrační sociální podnik Pro-Charitu s. r. o. zahrnuje několik středisek realizujících svou činnost v různých odvětvích. Do těchto středisek patří především výroba a prodej bylinných sirupů Camellus, výrobna fixačních roztoků Histofor pro oblast zdravotnictví, výroba a prodej zdravotnických pomůcek, oděvů a lůžkovin pod značkou Charitex.

V Pro-Charitu věří v lidskou soudržnost a v to, že je smysluplné vytvořit prostor, kde lidé s různým zdravotním handicapem mají příležitost se zapojit do života po boku těch zdravých. V takový svět věří a takový svět se prostřednictvím Pro-Charitu s.r.o. snaží postupně vytvářet.

Motto značky Camellus: „Blíž lidem, blíž přírodě“ vyjadřuje cíl a poslání, kterým je zaměstnávání osob se zdravotním postižením, používání surovin v BIO kvalitě, odkazuje na tradiční výrobní postupy a šetrný přístup k životnímu prostředí. Receptury se podařilo vyladit tak, aby nebylo nutné používat žádné umělé konzervanty, barviva a aromata. Do chuti bylinných sirupů se tak promítá nadšení pro přírodu a lidský život v celé jeho šíři.