Purple Foundation

Purple Foundation je nadační fond finanční skupiny Purple Holding, který vznikl v roce 2018 v Brně. To, že si může dovolit poslat finanční pomoc lidem, kteří ji potřebují, je pro ně přirozeným vyústěním jejich snahy a úspěchů ve světě financí. Vnímají oblasti charitní činnosti a sociální skupiny lidí, kteří si zaslouží pomoc a je jim ctí se o ni přičinit.

Jejich čtyřčlenný tým se orientuje v oblasti filantropie a dobrovolnictví v ČR a transparentně hlasuje a diskutuje o nejlepší možné cestě, jak pomoci.

Pomáhá v oblastech, které posouvají společnost dopředu a podporuje projekty, které darují lidem schopnosti a zkušenosti, které potřebují. Vnímají, že člověk si zaslouží podporu v každém stádiu života a proto poskytují finanční pomoc organizacím napříč tímto spektrem – kvalitní vzdělávání pro děti, podpora dospělých lidí ze sociálně znevýhodněných oblastí, hospicová péče, mezigenerační projekty, a mnoho dalších. Věří v rovnost příležitostí a organizace, které je lidem zprostředkují.

V neposlední řadě se snaží propojit jednotlivé organizace a vytvořit tak prostor pro poznávání se, sdílení zkušeností a vědomostí a vznik nových spoluprací. Za 6 let existence podpořili desítky českých a několik zahraničních projektů částkou více než 21 milionů Kč.

Zaměstnanci Purple Holdingu sdílejí tyto hodnoty a společenská odpovědnost jim není cizí. Každoročně se účastní charitních běhů, různých dobrovolnických příležitostí či četných sbírek oblečení a potřebných věcí pro svobodné matky s dětmi, lidi bez domova nebo válečné uprchlíky.

Jsou nadačním fondem finanční skupiny se srdcem na správném místě.