Q Designers

Stavíme inovace s pozitivním dopadem

Jsme inovační agentura, která staví nové produkty a služby s pozitivním dopadem. Často skrz optiku cílů globální udržitelnosti SDG. A často s korporacemi jako IKEA, Skanska nebo ČSOB, kterým na zelených tématech záleží.

V praxi děláme design produktů, služeb a inovační konzultace. Používáme metody jako Design Thinking, Agile nebo Design Sprint a hodně dáme na kvalitativní i kvantitativní výzkum. V roce  2018 jsme spotřebovali 78 kilometrů tiskového filamentu na rapid prototyping na 3D tiskárnách, pomohli IKEA rozjet službu Druhý život nábytku na Slovensku a v Maďarsku a založili dceřinku The Greenest Company, která staví zelené kanceláře.

Q Designers stojí také za projektem Contiqua:

Contiqua zpracovává průmyslový odpad prostřednictvím designu. V každém průmyslovém procesu vznikají zbytkové materiály, které již v jeho rámci nemohou být dále využity, a končí jako odpad na skládkách a ve spalovnách. Vhledem k omezenému množství zdrojů naší planety je nezbytně nutné zacházet s nimi s rozmyslem. Proto Contiqua navrhuje nové produkty tak, aby zbytkové materiály smysluplně využívaly. Jako první prezentují značku produkty od autorů Matyáše Fuchse, Mili Havrlantové a Lucie Houdkové.

První tři kolekce spadají do odvětví produktového designu, módních doplňků a šperků. Matyáš Fuchs je autorem interierového svítidla Diamond Light, které je stvořené z reflexních folií zbývajících z výroby dopravního značení. Mili Havrlantová navrhla dámskou kabelku, pánskou peněženku a další produkty z prvotřídní kůže, která je zbytkovým materiálem výroby kancelářského nábytku, a Lucie Houdková navrhla šperky ze dřeva, které se mělo původně stát klavírem značky Petrof.