Replug me

Všudypřítomná digitalizace je synonymem pokroku. Zároveň ale prohlubuje problémy, před kterými nás samotný digitální svět učí zavírat oči. Organizace Replug me proto lidem pomáhá najít digitální rovnováhu a používat technologie zdravě a uvědoměle. Šíří osvětu o vlivu digitálního prostředí na společnost i jednotlivce, téma odborně mapuje a do škol, rodin i firem přináší systematické řešení.

Příběh projektu se začal psát v Indonésii. Karolína Presová, zakladatelka Replug me, tou dobou pracovala v Jakartě. Uprostřed technologického boomu začala na dětech, rodinách i ve firmách pozorovat dopady nadměrného času stráveného online. Děti vychovával tablet a z komunikace se vytrácela empatie a lidskost. Mladí lidé se stále více ztotožňovali se svým digitálním já a jejich duševní zdraví se postupně zhoršovalo.

Karolína proto založila první indonéskou komunitu zabývající se digitálním wellbeingem a začala pořádat skupinová setkání a workshopy. Po návratu do Česka přizvala do svého projektu psychology a další odborníky. Jejich workshopy, semináři a webináři od té doby prošlo už více než 9500 českých dětí, 1000 pedagogů a 4500 rodičů. Aktuálně se organizace věnuje především unikátnímu vzdělávacímu programu Digitální výchovy, který v českém školství doposud chyběl.

www.replug.me