Roche

Roche je největší biotechnologická společnost na světě zaměřená na výrobu originálních léčivých přípravků pro onkologii, imunologii, infekční onemocnění, oftalmologii a onemocnění centrálního nervového systému. Je zároveň světová jednička v in vitro diagnostice a tkáňové diagnostice nádorů. V České republice Roche působí od roku 1992.

Udržitelnost byla vždy základní součástí fungování ROCHE. Společnost již 120 let zlepšuje životy pacientů a přináší stále nové inovace. Udržitelné chování znamená pro Roche ale také chránit životní prostředí a šetrně využívat přírodní zdroje, vytvářet příjemné pracovní prostředí, být důvěryhodným partnerem a mít zájem o komunity, ve kterých žijeme. Globálně společnost přispívá k devíti Cílům udržitelného rozvoje (3,6,7,8,9,12,13,16,17). Více informací naleznete na www.roche.cz/proplanetu.

Aktivity v roce 2019

  • Podpora pacientských organizací: v loňském roce podpořila společnost Roche 21 pacientských organizací a rozdělila formou grantů celkem 1,8 milionů Kč.

  • MEDx Talks: projekt pro pacienty s různými diagnózami a jich blízké. Vznikl proto, aby nemocným lidem dodal energii a povzbuzení, že i s vážným onemocněním se dá žít a člověk se nemusí přestat radovat ze života. Záznamy z vystoupení jsou dostupné na YouTube pro širokou veřejnost.

  • DIGI@MED Awards: Roche vyhlašuje pravidelně soutěž o získání finanční podpory na inovativní digitální projekty v oblasti péče o zdraví a optimalizace procesů ve zdravotnictví.

Roche zapojuje zaměstnance do charitativních akcí a vzdělává je v oblasti udržitelnosti (více na LinkedIn Roche Česká republika).