SAP

Společnost SAP otevřela svoji pražskou pobočku v roce 1992 a dnes má již více než 1 300 zákazníků, kterým pomáhá stát se inteligentním podnikem. SAP ČR zajišťuje obchodní aktivity včetně poradenství, implementace, školení a podpory zákazníků. Součástí SAP ČR je také brněnské vývojové centrum SAP Labs Česká republika, které je součástí celosvětové sítě laboratoří SAP. Zabývá se podporou, lokalizací a vývojem produktů SAP S/4HANA včetně SAP Fiori, nového uživatelského prostředí pro software SAP. Součástí společnosti SAP na českém trhu jsou také SAP Services, SAP Ariba a SAP Concur. SAP Services poskytuje podporu pobočkám SAP po celém světě formou sdílených podnikových služeb a řízení procesů v oblastech lidských zdrojů, financí, nákupu a marketingu. SAP Ariba nabízí cloudová řešení pro moderní obchodování umožňující propojení milionů prodávajících a kupujících v globální síti Ariba Network. SAP Concur dodává cloudové řešení pro správu služebních cest a cestovních výdajů.

Tajemstvím úspěchu SAP jsou spokojení zaměstnanci, kterým společnost poskytuje nejen moderní pracovní prostředí a technologie, ale také pečuje o firemní kulturu a dbá na zdravou atmosféru ve firmě. V České republice získala společnost SAP několik ocenění za nejlepšího zaměstnavatele, např. cenu Aon Nejlepší zaměstnavatel Česká republika 2016 v kategorii velké společnosti, opakovaně získané ocenění v soutěži Českých 100 Nejlepších v oborové kategorii „Informační a komunikační technologie“ nebo cenu Randstad Award 2019 za nejatraktivnějšího zaměstnavatele z odvětví podnikových služeb.

SAP ČR podporuje start-upy, spolupracuje s neziskovými organizacemi, univerzitami, obchodními komorami a vládními i nevládními rozvojovými institucemi, a především celkově investuje do inovací. V rámci CSR se zaměřuje na vzdělávání mladých lidí v oblasti informačních technologií. Vlajkovou lodí i na českém trhu je projekt Meet and Code, jehož cílem je dát mladým lidem příležitost dozvědět se více o digitálním světě, naučit je kódovat a poskytnout jim možnost využít tyto znalosti při jejich uplatnění na pracovním trhu.