Skanska Property Czech Republic

Skanska Property Czech Republic, dceřiná společnost Skanska Commercial Development Europe, se specializuje na development komerčních nemovitostí. Při navrhování a realizaci budov se Skanska zaměřuje na technologická řešení, která vedou k významným energetickým úsporám a ke snižování emisí oxidu uhličitého, dále ke snižování spotřeby vody a minimalizaci odpadu.

U každé budovy si Skanska klade za cíl splnit nejpřísnější kritéria v oblasti životního prostředí pro získání certifikátu LEED Platinum a nově také certifikátu WELL monitorující vnitřní prostředí z pohledu jeho uživatelů. Kromě zelených řešení se Skanska zabývá také zdravým pracovním prostředím a komfortem pro nájemce, jakož i vytvářením nových míst pro setkávání a místní komunitu. Pracovní prostředí, které podporuje inovativní myšlení a produktivitu je přidanou hodnotou pro nájemce, kteří pak mohou nabídnout vynikající prostředí svým zaměstnancům. Referenčním projektem je například City Green Court, první budova na českém trhu s certifikací LEED Platinum pro Core & Shell v kombinaci s LEED Platinum pro komerční interiéry nebo budova Corso Court v Praze 8 – Karlíně, přispěla místní komunitě prostornou veřejnou zahradou s četnými inovativními prvky.

V současné době Skanska Property staví projekt v Holešovicích s názvem Visionary a jejím cílem je postavit projekt, který bude nejinovativnější kancelářskou budovou na českém trhu s inovativními řešeními, jako je inteligentní parkovací systém nebo aplikace budovy, která integruje všechny služby v budově i okolí. Kromě toho bude Visionary první budovou v regionu CEE s běžeckou dráhou umístěnou přímo na střeše budovy. Dalším projektem ve výstavbě je momentálně Praga Studios v Praze 8 – Karlíně.