SOLEA CZ

Rodinná firma SOLEA CZ vznikla v roce 2000 se třemi lidmi, dnes jich je 140. Více než 80% kolegů jsou lidé se zdravotním postižením. Mezi výrobními procesy najdete kromě složitějších kompletací třeba vstřikování plastů, lisování kovů či obrábění kovů. SOLEA je jedinečná v tom, že dokáže vytvořit prostředí pro zdravotně hendikepované, aby zvládli odborné práce ve vysoké kvalitě. Dodává zejména do automobilového, elektro a spotřebního průmyslu. Výrobky jsou k vidění také v autech světových značek, jako jsou BMW, AUDI, Bentley, Tesla či Aston Martin.

SOLEA aktivně pracuje s principy „svobodné firmy“, která  pomáhají začlenit prakticky všechny kolegy do rozhodování a řízení, ale také do odpovědnosti za úspěchy i neúspěchy firmy.

Již delší dobu vyhledávají příležitosti v projektech, které by se dali nazvat cirkulární ekonomikou. Zpracování odpadních plastů a jejich znovu oživení je aktuálně novou cestou. V SOLEA cítí velkou zodpovědnost nejen k lidem, ale i k našemu prostředí. I proto jsou součátí uskupení jako je Red Button, Slušná firma a spolupracujeme například s INCIEN.