Tesco

Společnost Tesco vstoupila na český trh v roce 1996. V současné době provozuje v tuzemsku necelé dvě stovky obchodů, čtyři obchodní centra a 17 čerpacích stanic. V České republice provozuje Tesco také franšízingovou síť Žabka, která čítá více než stovku obchodů. Jako první na českém trhu začalo Tesco v roce 2012 provozovat internetový obchod s potravinami. V roce 2019 byla tato Tesco služba již potřetí oceněna jako nejdůvěryhodnější značka roku!

Za dobu svého působení na českém trhu Tesco obdrželo řadu dalších ocenění – je například několikanásobným nositelem titulů Hypermarket roku, Obchodník roku, Nediskontní obchodní řetězec roku. V roce 2019 získalo také 3. místo v kategorii TOP Odpovědná firma v životním prostředí, titul TOP Odpovědná velká firma a ocenění nejinovativnější obchodní řetězec v oblasti digitalizace obchodu, a to za naši službu Scan&Shop Mobile. Tesco patří k největším soukromým zaměstnavatelům v České republice. Zaměstnává přes 11 000 lidí.

V roce 2013 začaly obchody Tesco spolupracovat s Federací potravinových bank a darují neprodané trvanlivé i čerstvé potraviny potřebným. V současnosti daruje všech 190 obchodů potravinové přebytky na denní nebo týdenní bázi. Tesco je jediný maloobchodní prodejce ve střední Evropě, který měří a zveřejňuje svá data o potravinovém odpadu. V roce 2019 Tesco v ČR snížilo plýtvání potravinami o 55 % za pouhé dva roky od prvního zveřejnění údajů o plýtvání potravinami. To znamená dosažení cíle udržitelného rozvoje OSN 12.3 v rámci vlastního provozu o 11 let dříve.

V roce 2016 spustil Nadační fond Tesco grantový program Vy rozhodujete, my pomáháme. Program je věnován aktivním členům místních komunit, kteří usilují prostřednictvím malých lokálních projektů o zlepšení kvality života v prostředí, ve kterém žijí. Od zahájení programu se uspořádalo 7 kol a podpořilo 1 350 projektů částkou 28 260 000 Kč.