VedleSebe.cz

Internetový obchod VedleSebe.cz nabízí firmám i jednotlivcům dárky s hlubším smyslem. Najdete zde kvalitní, krásné i chutné výrobky z mnoha různých tzv. „chráněných dílen“ pod jednou střechou.
Projekt Vedlesebe.cz prezentuje dílny a jejich produkty a zdarma vyřizuje veškerou agendu spojenou s prodejem a distribucí výrobků už od roku 2009. Protože velká část zapojených dílen nemá na provoz vlastního e-shopu ani finanční, ani lidské kapacity, mají takto dílny skvělou příležitost prodat více výrobků s nulovou investicí a bez rizika ztráty.

Cílem tohoto dobročinného obchodu je pomoci sociálně prospěšným dílnám oslovit širší okruh odběratelů, než je možné oslovit v krámcích, při trzích a podobných prodejních akcích. Díky úsporám i díky zprostředkování dalších zakázek pomáhá projekt VedleSebe.cz udržet chod dílen a tím zajistit možnost uplatnění pro lidi se znevýhodněním. Zároveň se snaží důrazem na kvalitu výrobků i vlastním příkladem odbourat předsudky vzhledem k práci lidí se znevýhodněním.Vedlesebe.cz využívá k expedici často již použitý obalový matriál a pomáhá i s rozdělováním hmotných darů (zbytků látek, galanterie, výtvarné potřeby apod.) mezi dílny, které je vhodně využijí a případně zapracují do svých výrobků. Dáváme tak další šanci „nepotřebnému“. Máte-li přebytečné zbytky materiálu, ozvěte se, pomůžeme jim najít druhý dech.

Prodej přes společný internetový obchod má pro dílny i pro zákazníky mnohá pozitiva:
Jedna dílna využívá vždy jen pár materiálů a technik a každá dílna má svůj vlastní „rukopis“. Společně mají výrobky různých dílen lepší šanci oslovit kupujícího, který hledá výrobky odlišných typů. Dílny se tedy mohou intenzivně věnovat tomu, co jim jde nejlépe, a navzájem si tu nekonkurují, ale vhodně se doplňují.

Zákazník si tu zase může být jistý, že nákupem vždy podpoří zaměstnávání lidí se znevýhodněním. Tím, že se různé dílny sdružily v projektu VedleSebe.cz, má zákazník široký výběr a ušetří na poštovném. Zároveň mohou větší firmy využít náhradní plnění na všechny produkty na VedleSebe.cz. A všichni, kdo chtějí dílny podpořit nákupem, ale nemají možnost za výrobky cestovat, tu mají snadný přístup k výrobkům i dostatek informací o dílnách, kterým pomohou.