Zoopark Zájezd

V rodinné zoo Zoopark Zájezd všem záleží na každém zvířeti i každém návštěvníkovi. Dobrou práci skvělého týmu dokládají jak odchovy vysoce ohrožených druhů, tak spokojené rodiny, které se rády vrací. Zoopark Zájezd je nejen krásným cílem výletu, ale také místem, kde si každý může užít a odpočinout uprostřed přírody; kde se dospělí a děti přirozeně učí o významu ochrany životního prostředí, podpory biodiverzity i udržitelnosti; kde si i ty nejmenší děti budují vztah ke svému okolí a ke světu. 

Zakladatelka Dana Fraňková se přes třicet let věnuje chovu a obchodu se zvířaty, který podporuje zachování biodiverzity po celém světě, a to i v nejchudších částech světa. Díky jejím zkušenostem jsou (nejen) v českých zoo mnohé vzácné druhy. Spoluzakladatel a ředitel Zooparku Zájezd, Jiří Marek, patří mezi přední teraristy; se svým týmem dosahuje světových chovatelských úspěchů a stojí také za vizuální podobou celé zoo.

Zoopark Zájezd se dlouhodobě věnuje vzdělávání veřejnosti, především dětí. Pořádá oblíbené příměstské tábory, po celý rok chystá zábavné a naučné akce, provádí desítky škol a na další jezdí s přednáškami, které jsou vždy upravené věku a znalostem dětí; v zoo i v jejím okolí buduje interaktivní naučné stezky a pozornost věnuje nejen exotickým zvířatům, ale i českým druhům, které lze vidět v okolí. Návštěvníky inspiruje k vlastní podpoře biodiverzity a k péči o českou přírodu například výsadbou motýlích zahrad nebo stavbou hmyzích domků.

Zakladatelé budují zoo svépomocí; provoz a rozvoj financují především z tržeb a darů od návštěvníků, menší část pokrývají dary a dotace z veřejného sektoru – ty většinou směřují k environmentálním projektům. Přibývá firemních partnerů, kteří pomáhají realizovat konkrétní projekty, rozšiřují také nabídky soukromých akcí od teambuildingů po oslavy narozenin.