Coca-Cola HBC pomáhá v Česku i na Slovensku bojovat proti koronavirové pandemii

31. 3. 2020

Coca-Cola HBC Česko a Slovensko se zapojila do boje proti koronaviru. V souvislosti s pandemií darovala zdravotníkům, záchranářům a dalším složkám nápoje v hodnotě přes pět milionů korunů.

Společnost Coca-Cola společně se svými výrobními partnery a Nadací Coca-Cola věnovala celosvětově přes 120 milionů dolarů na podporu boje proti COVID-19. Výrobce nápojů Coca-Cola HBC v České republice a na Slovensku pomáhá rozvozem a distribucí svých nápojů, mezi které patří kromě Coca-Coly i Fanta, Sprite, džusy Cappy, rostlinná mléka AdeZ, energetické nápoje Monster, ledové čaje FUZETEA. Společnost darovala nápoje v hodnotě již přes 5 milionů korun. Nápoje zdarma dostávají především lidé z první linie. Mimo zdravotníky, hasiče a členy ozbrojených složek však Coca-Cola myslí i na další hrdiny těchto dní. Jedná se o zaměstnance pečovatelských center a domovů pro seniory, prodavače a prodavačky, členy dobrovolnických hnutí či novináře.

„Svět čelí velké globální krizi a my k tomuto dění nejsme lhostejní. Proto jsme se rozhodli podpořit a potěšit ty, kteří denně vynakládají veškerou svoji energii a pomáhají, kde se dá. Věříme, že to společně zvládneme a tuto nepříjemnou situaci překonáme,“ uvedla generální ředitelka společnosti Maria Anargyrou-Nikolić.

Největší objemy nápojů zamířily pražské Nemocnici Na Bulovce, Fakultní nemocnici v Motole, IKEMu, Ústřední vojenské nemocnici v Praze, brněnské Fakultní nemocnici u sv. Anny či Fakultní nemocnici Plzeň. Významnou pomoc získaly mimo jiné i regionální pobočky Českého červeného kříže, Potravinová banka Slovenska nebo Nadační fond Ozbrojených složek ČR.

Coca-Cola myslela také na zaměstnance hypermarketů. Zejména pokladní řetězců byly nadšené z občerstvení, které pro ně Coca-Cola připravila. Prodavači a prodavačky jsou totiž často opomíjeni, přestože i oni patří k soudobým hrdinům, denně absolvují náročné pracovní směny. Spolu s nimi Coca-Cola proto podpořila i kurýry potravinových e-shopů.

Doposud bylo rozdáno téměř 26 000 balíků nápojů. Společnost podpořila i iniciativu šéfkuchařů Zdeňka Pohlreicha a Jana Punčocháře Vaříme nepostradatelným, zpravodajský tým České televize nebo seniorský projekt Život 90.

V rámci vzdělávacícho projektu To dáš! poskytuje advokátní kancelář Bříza & Trubač právní poradenství znevýhodněným lidem. Právní poradna vznikla v rámci projektu, který se věnuje školení znevýhodněných dětí a mládeže a podporuje je prostřednictvím motivačních workshopů, tréninků a pomoci s hledáním pracovních příležitostí.


Coca-Cola HBC Česko a Slovensko je členem skupiny Coca-Cola Hellenic Bottling Company, výrobce, prodejce a distributora značkových nealkoholických nápojů společnosti The Coca‑Cola Company. Skupina operuje ve 28 zemích Evropy, Asie a Afriky a nabízí nápoje více než 600 milionům spotřebitelů. V České republice provozuje závod v Praze-Kyjích a řadu obchodních a distribučních center.

Zdroj: Tisková zpráva Coca-Cola HBC Česko a Slovensko, 30. 3. 2020.

 

Související

Kooperativa a Nadace Kooperativy podpořily během nouzového stavu řadu projektů

Přejít na článek