Covid-19 zhoršuje psychiku i u zdravých lidí. V Ostravě pomůže Spirála

25. 3. 2021

Neustupující pandemie koronaviru způsobuje stále častěji psychické problémy i u lidí, kteří by za běžných okolností odbornou pomoc zřejmě vůbec nepotřebovali. Nezisková organizace Spirála Ostrava, která se dlouhodobě věnuje podpoře duševního zdraví, kvůli vzrůstající poptávce plánuje v Ostravě otevřít nové prostory. Odborníci různých specializací budou veřejnosti nabízet pomoc, skupinové terapie i workshopy. Na podporu projektu otevře Spirála Ostrava sbírku na portálu Darujme.cz.

“Vnímáme, že situace není dobrá a řada psychickým problémů se u lidí teprve projeví. Podle průzkumů Národního ústavu pro duševní zdraví důsledky sociální izolace těžce dopadají zejména na mladé lidi. Depresivní stavy přepadají i ty, kteří dosud byli bez problémů. Proto je pro nás zásadní rekonstrukce objektu na ul. J.Matuška v Ostravě, která nám umožní rozšíření našich služeb a vznik multidisciplinárního týmu. Ten bude složený ze zdravotníků, sociálních pracovníků a lidí s vlastní zkušeností se zvládáním následků duševní nemoci, říká Eva Krestová, ředitelka neziskové organizace Spirála Ostrava.

Organizace Spirála Ostrava vyzývá veřejnost i firmy v Moravskoslezském kraji, aby se zapojili do veřejné sbírky, která umožní rozšíření stávajících prostorových i personálních kapacit: “Současné prostory dovolí pomoci průměrně 120 lidem během jednoho roku, není v nich však možné pořádat skupinové terapie, či rozšířit tým o zdravotníky. Poptávka po pomoci nicméně stále stoupá. Spirále se podařilo využít příležitost a získat větší prostor patřící Městskému obvodu Ostrava – Jih, který však musí projít modernizací a úpravou. Tu ale zcela nepokryjí příjmy z veřejných zdrojů, ani sociálního podnikání, jež je současnou situací paralyzováno”, dodává Eva Krestová.

Hlavním posláním organizace Spirála Ostrava je zvýšení uplatnitelnosti lidí s duševním onemocněním v běžném životě a zmírnění stigmatizace duševních nemocí. Lidem s psychickými problémy poskytuje tato organizace sociální služby a zároveň je i zaměstnává. V současné době nabízí uplatnění v oblasti cateringu, úklidových činností, šicí dílně či údržby zeleně.

Organizaci Spirála Ostrava můžete podpořit na portálu Darujme.cz.

Související

Rok 2021 je rokem ochrany oznamovatelů. Jak se jako firma na to připravit?

Přejít na článek

Společnost Holistic Solutions pomáhá etiopským farmářkám i v době koronavirové krize

Přejít na článek