Covid-19 zhoršuje psychiku i u zdravých lidí. V Ostravě pomůže Spirála

25. 3. 2021

Neustupující pandemie koronaviru způsobuje stále častěji psychické problémy i u lidí, kteří by za běžných okolností odbornou pomoc zřejmě vůbec nepotřebovali. Nezisková organizace Spirála Ostrava, která se dlouhodobě věnuje podpoře duševního zdraví, kvůli vzrůstající poptávce plánuje v Ostravě otevřít nové prostory. Odborníci různých specializací budou veřejnosti nabízet pomoc, skupinové terapie i workshopy. Na podporu projektu otevře Spirála Ostrava sbírku na portálu Darujme.cz.

“Vnímáme, že situace není dobrá a řada psychickým problémů se u lidí teprve projeví. Podle průzkumů Národního ústavu pro duševní zdraví důsledky sociální izolace těžce dopadají zejména na mladé lidi. Depresivní stavy přepadají i ty, kteří dosud byli bez problémů. Proto je pro nás zásadní rekonstrukce objektu na ul. J.Matuška v Ostravě, která nám umožní rozšíření našich služeb a vznik multidisciplinárního týmu. Ten bude složený ze zdravotníků, sociálních pracovníků a lidí s vlastní zkušeností se zvládáním následků duševní nemoci, říká Eva Krestová, ředitelka neziskové organizace Spirála Ostrava.

Organizace Spirála Ostrava vyzývá veřejnost i firmy v Moravskoslezském kraji, aby se zapojili do veřejné sbírky, která umožní rozšíření stávajících prostorových i personálních kapacit: “Současné prostory dovolí pomoci průměrně 120 lidem během jednoho roku, není v nich však možné pořádat skupinové terapie, či rozšířit tým o zdravotníky. Poptávka po pomoci nicméně stále stoupá. Spirále se podařilo využít příležitost a získat větší prostor patřící Městskému obvodu Ostrava – Jih, který však musí projít modernizací a úpravou. Tu ale zcela nepokryjí příjmy z veřejných zdrojů, ani sociálního podnikání, jež je současnou situací paralyzováno”, dodává Eva Krestová.

Hlavním posláním organizace Spirála Ostrava je zvýšení uplatnitelnosti lidí s duševním onemocněním v běžném životě a zmírnění stigmatizace duševních nemocí. Lidem s psychickými problémy poskytuje tato organizace sociální služby a zároveň je i zaměstnává. V současné době nabízí uplatnění v oblasti cateringu, úklidových činností, šicí dílně či údržby zeleně.

Organizaci Spirála Ostrava můžete podpořit na portálu Darujme.cz.

Související

Mary’s Meals: Přes sběr batůžků k boji se světovým hladem a nevzdělaností

Přejít na článek

Mezinárodní konference Equal Pay Day se letos v dubnu uskuteční již po patnácté

Přejít na článek