Dárek k MDŽ? Darujte jí letos místo růží les

8. 3. 2021

8. března ráno se začnou muži po celé planetě ptát – co své ženě koupím? Pomůžeme vám rozlousknout každoroční dilema spojené s Mezinárodním dnem žen. Darujte jí letos místo růží les! Ačkoliv květinou ženu neurazíte, lesem ji vysloveně překvapíte! Navíc důkaz vaší věčné lásky neskončí po týdnu v koši, ale poroste desítky let v českém lese.

Stromečky nakoupíte jednoduše on-line. Stačí si vybrat jeden ze šesti lesů, v nichž akce probíhá, určit počet sazenic (jedna stojí 25 Kč) a vše on-line zaplatit. „A nebojte, na mýtinu vás nepoženeme. Sazenice budoucích stromů za vás zasadí zkušení lesníci. Vaše milá ale dostane dárkový certifikát, který jí prozradí, kde ‚její stromy‘ porostou,“ upřesňuje princip dárku Stanislav Polák, ředitel Nadace dřevo pro život.

Tímto darem totiž uděláte radost hned dvakrát. Vaší ženě a české přírodě. 100 % zaplacené částky poputuje do sbírky Darujme stromečky lesu, kterou organizuje Nadace dřevo pro život. Jejím cílem je obnovit lesy zmáhané suchem a kůrovcem. Do sbírky se za dobu jejího trvání zapojily už stovky dárců. Přidáte se k nim i vy? Více informací najdete na webu sbírky www.DarujmeStromecky.cz/mdz.

Nadace dřevo pro život je nezisková organizace, jejímž posláním je podporovat využívání naší obnovitelné suroviny – dřeva – v našem každodenním životě. Díky tomu můžeme šetřit neobnovitelné zdroje a chránit tak životní prostředí pro další generace.

Ve svých projektech ukazuje propojenost mezi udržitelně obhospodařovaným lesem, dřevem a ochranou životního prostředí. Pro děti i dospělé pořádá programy v lese, během kterých si účastníci vyzkouší na vlastní kůži lesnické činnosti přímo v lese (např. sázení a měření stromů). Pro projektanty a architekty dřevěných staveb vyhlašuje anketu Dřevěná stavba roku a studentskou soutěž Stavby s vůní dřeva. V rámci osvětové kampaně Dřevo je cesta spustila dobročinnou sbírku Darujme stromečky lesu na podporu obnovy českých lesů. Další nadační projekty najdete na www.DrevoProZivot.cz.

Související

Zúčastněte se udržitelné konference s podtématem: Klimatické změny budoucnosti

Přejít na článek

Klimatariánství, flexitariánství, vegetariánství, veganství: Jaký má strava vliv na planetu?

Přejít na článek