Designérka vytvořila novou verzi hry Guess Who? Tentokrát s ženami, které změnily svět

9. 12. 2018

Pokud znáte hru Guess Who?, možná si také pamatujete na stížnosti některých hráčů, které ji doprovázely. Z čtyřiadvaceti charakterů, které obsahuje, je totiž pouze šest z nich ženami.

Varšavská společnost Playeress nyní vytvořila svou vlastní verzi této deskovky, která má oslavovat silné a inspirativní ženy z rozmanitých kulturních prostředí. Hru nazvali Who’s She? a zahrnuli do ní významné ženy napříč historií. Od Fridy Kahlo a Amelie Earhart po Serenu Williams a Malalu Yousafzai.

 

Hrací destičky jsou vyrobeny z vysoce kvalitního březového dřeva a pomalovány portréty umělkyně Darie Gołąb. Hra má inspirovat mladou generaci. Ženské osobnosti reprezentují rozmanité profese, národnosti i věkové skupiny. V původní verzi hry Guess Who? většinou pokládáte otázky typu „Nosí tvá postava čepici?“ nebo „Nosí tvá postava brýle?“. Abyste však vyhráli Who’s She, měli byste spíše než po vzhledu pátrat po tom, čeho ženy v životě dosáhly.

Každá osobnost má svou vlastní kartičku s biografií, která popisuje zajímavé a zábavné anekdoty z jejího života. „Ve hře Who’s She? figurují ženy, které měly dostatek odvahy na to, aby podstoupily riziko a lišily se od ostatních. Jejich vítězství, dobrodružství, objevy a vynálezy inspirují k tomu, abychom se nebáli velkých snů,“ vysvětluje zakladatelka společnosti Playeress Zuzia Kozerska. „Kdeko-li je to možné, uvádíme zaměstnání a profese v ženském rodě, aby dívky viděly, že mohou dělat cokoliv. Vynálezkyně, objevitelka, vládkyně, malířka!“


Zdroj: Guessing Game Celebrates Inspirational Women Throughout History. My Modern Met – The Big City That Celebrates Creative Ideas[online]. Copyright © 2018. All rights reserved. [cit. 09.12.2018]. Dostupné ZDE.

Více projektů, které se zaměřují na naplňování SDG 5 nalezente na tomto odkazu.