Desítky firem se už zapojily do humanitární pomoci v rámci uprchlické krize

11. 10. 2015

Finančně podporují neziskové organizace, vysílají své zaměstnance jako dobrovolníky nebo usnadňují integraci uprchlíků v Evropě.

Přemýšlíte, že byste se zapojili také? Národní síť Global Compact Česká republika vám přináší jedinečnou možnost zúčastnit se webináře se zástupci UN Global Compact a UNHCR (Úřad Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky), kde se dozvíte, jak konkrétně můžete pomoci. Webinář se koná ve čtvrtek 22. října 2015 od 14:30 do 15:30. K webináři se můžete registrovat zde.

Role soukromých firem může být v řešení uprchlické krize klíčová. Společnost Deutsche Telekom podporuje humanitární organizace a veřejné instituce zajištěním ubytování a materiálů pro uprchlíky. Bayer vyvíjí kurz pro mladé uprchlíky, který jim má pomoci nastartovat kariéru. Také podporuje své zaměstnance v dobrovolnictví pro humanitární organizace. Nadace Bayer během příštích pěti let zainvestuje přibližně 400 000 EUR do vzdělávání dětí uprchlíků. Další konkrétní příklady aktivit v jednotlivých oblastech pro vaši inspiraci naleznete zde.

Pokud byste se rozhodli zapojit, informujte nás. Rádi vaše aktivity podpoříme. Můžeme pomoci s organizací a zároveň o vaší akci dáme vědět OSN.