Děti mohou kromě stavění LEGO nově také programovat

11. 1. 2017

Lego již inspirovalo řadu dětí k tomu, aby se staly architekty nebo inženýry. Nyní však Lego postoupilo ještě o krůček dál.

Nová řada Lego Boost umožní malým stavitelům tzv. „vdechnout život“ svým výtvorům. Cílem projektu je naučit děti kromě kreativního stavění kostek také základy programovaní.

Lego představilo v lednu na veletrhu CES (Consumer Electronics Show) v Las Vegas novou řadu nabité stavebnice Lego Boost, která kombinuje tradiční Lego stavebnici s nekonečným množstvím různých pohybových a zvukových schopností díky snadno použitelné aplikaci, která je založena na programování.

S možnostmi, jak Lego Boost ovládat, budou děti seznámeni prostřednictvím bezplatné aplikace, která obsahuje základní pokyny a jednoduché stavební návody včetně kódovacích příkazů. Děti si tak budou moci vyzkoušet propojení digitálního programování s reálnou výstavbou stavebnice. Lego Boost navíc umožňuje k hotovým pohyblivým výrobkům přidávat vlastní zvukové nahrávky.

Víme, že děti sní o tom, že své Lego stavebnice přivedou k životu. Náš vývojář pro Lego Boost tato přání plní,“ říká Simon Kent, ředitel designu pro Lego Group, „V první řadě chceme, aby děti při hraní zažívaly zábavu a neomezené zážitky. Programování se stává prostředkem, jak toho dosáhnout.‘‘

Kreativní sety Lego Boost budou na trhu k dostání v polovině roku 2017 za cenu přibližně $160 (USD) a jsou určeny především dětem ve věku 7-12 let.

Základní instrukce umožňují sestavit pět základních projektů: roztomilé koťátko, funkční kytaru, pravého robota anebo nakladač. Fantazii se ale meze nekladou a děti mohou při zvládnutí programátorských funkcí vytvořit téměř cokoli.

Zdroj: Volně přeloženo z Digital Trends: Lego looks to get kids interested in coding with the new Lego Boost a oficiálních stránek Lego