Děti z dětských domovů vyrazily na letní tábor s Dobrými vílami

24. 8. 2021

Příroda. Volnost. Dobrodružství. Zážitky. Letní tábory Dobrých víl dávají dětem z dětských domovů to, co během roku jen tak zažít nemůžou. I přes své často složité životní osudy mohou být na týden DĚTMI. A užívat si to!

Znáte to – jedna vzpomínka vytlačuje druhou a často nám nějaké krásné momenty z paměti vyprchají dřív, než bychom chtěli. A tak Dobré víly s dětmi vymysleli novou tradici. Každý den tábora společně zapisovali své zážitky do deníku, tam totiž zůstanou navždycky.

Jejich deník však není jen tak ledajaký. Byl to Vílí zápisník, který Dobré víly dětem navrhly ve spolupráci s českým papírnictvím Papelote. Ve svých barvách, s mottem #ObjetíJeVícNežHračka, sadou samolepek a komiksem. A s příběhy, které si chtějí připomínat.

„Teta Marcela se nás tehdy zeptala, jestli nechceme na skateový tábor. Řekli jsme si že ano, zkusíme něco nového, naučíme se něco. Ten den jsme jeli do Prahy na skate, v duchu jsme si řekli to nedáme. A za pár dní jsme toho uměli fakticky hodně. Od té doby jezdíme a zkoušíme triky na skatu. Ze skatu nemůžeme slézt, je to naše láska,“ napsalo jedno spokojené dítě do svého zápisníku.

Chtěli byste si své zážitky také zapsat? Tak neváhejte a navštivte e-shop Nakup na Dobro, kde si můžete koupit zápisník a podpořit tak Dobré víly dětem.


Zdroj: Děti z dětských domovů vyrazily na letní tábor s Dobrými vílami. Dobré víly dětem z.s.. Aktualita, 19. 8. 2021.

Související

Den rovnosti odměňování žen a mužů letos v Česku vychází na 1. března

Přejít na článek

Připojte se k Mezinárodnímu dni žen a ukažte, na čem vám záleží

Přejít na článek

1. března si ženy mohou „oddechnout“. Doběhly k cílové čáře odměňování mužů za rok 2022

Přejít na článek