Divadlo, které pomáhá. Divadlo ABC uvede benefiční představení, které podpoří AKCI CIHLA

15. 2. 2022

Skvělí herci Simona Stašová a Petr Nárožný se 27. února 2022 od 19 hodin výjimečně představí v Divadle ABC ve hře Poslední ze žhavých milenců. Simona Stašová je dlouholetou patronkou benefiční sbírky AKCE CIHLA, jíž bude výtěžek z představení věnován.

Simona Stašová je hrdou patronkou sbírky AKCE CIHLA již od roku 2005. Za tu dobu se nejen pravidelně každý rok účastnila akcí na benefičních stáncích s cihlami, ale také na podporu lidí s mentálním postižením odehrála již mnoho benefičních představení. Další plánované benefiční představení se uskuteční 27. února 2022, kde se Simona Stašová představí společně s Petrem Nárožným v divadelní inscenaci Poslední ze žhavých milenců.

Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji. Simona Stašová několikrát navštívila Chráněná bydlení i sociálně terapeutickou dílnu v obci Slapy a několikrát sociální podnik DOBROTY S PŘÍBĚHEM v Davli, a proto ví, koho podporuje. „Poznala jsem, že tito lidé mají svůj svět, který nás, majoritní populaci, může nesmírně obohatit. Někdy je prostě dobré se pozastavit, zamyslet se a spočinout,“ říká Simona. Také si vyzkoušela společné hraní s FaraBandem, což je hudební seskupení vzniklé na základě pravidelných muzikoterapií a složené z klientů Chráněného bydlení Fara, které doprovázejí profesionální hudebníci.

Simona Stašová vzpomíná a hodnotí své patronství: “Dnes už jsem s AKCÍ CIHLA natolik srostlá, že vlastně roky nepočítám. Šestnáct, sedmnáct, osmnáct… tak nějak. S tou mojí rozvětvenou „rodinou“ na Slapech jsem v neustálém kontaktu. Nejenom já jim se snažím pomáhat, ale i oni mě pomáhají rozšířit můj duševní obzor, vnímání světa a jeho zvláštností a odlišností. Člověk si na vlastní kůži ověří, jak je cenný život. Jak je krásný. A jaké je štěstí, že jsme se narodili. Že tady na čas můžeme být a radovat se” a dodává, že to všechno jí v této podobě přináší její patronství.

Komedie Poslední ze žhavých milenců patří mezi nejúspěšnější díla známého amerického autora. Řadu sezón se těšila velké divácké přízni na Broadwayi. Skvělá je již svým námětem a přímo dokonalá díky mistrným dialogům. Starší majitel rybí restaurace v New Yorku se po sedmadvacetiletém spořádaném manželství odhodlá k první nevěře. Má pocit, že vlastně vůbec nežije. Jak sám říká: „Chtěl jsem poznat, jaký je to s cizí ženou. Budu mít úspěch, budu se jí líbit, vzruší mě její dotek? Tisíce otázek, na které bych už nikdy nedostal odpověď, kdyby se moje jméno zítra objevilo v rubrice úmrtí!“ Do bytu své stařičké maminky si postupně pozve tři různé typy žen a dostává se s nimi do neuvěřitelně komických a choulostivých situací s ještě komičtějšími výsledky.

Odvěká mužská touha po milostných dobrodružstvích inspirovala autora k napsání komedie, při které se baví a smějí diváci bez rozdílu věku. Je jen otázka, zda životní poznání majitele rybí restaurace v Americe je pro starší pány varováním nebo naopak, povzbuzením pro nová dobrodružství.

Výtěžek z představení bude věnován na konto benefiční sbírky AKCE CIHLA a bude využit na opravy a vybavení Chráněných bydlení a Sociálně terapeutické dílny v obci Slapy.

Předprodej vstupenek ZDE.

Portus Praha je nezisková organizace, která vznikla v roce 2001. Od té doby vybudovala dva objekty chráněného bydlení s celoročním provozem pro 19 klientů, Sociálně-terapeutickou dílnu Slapy. V současné době již také provází a pomáhá samostatnějším klientům pomocí terénní služby a v neposlední řadě provozuje sociální podnik DOBROTY S PŘÍBĚHEM, vyhlášený skvěle naloženými sýry a utopenci. Portus Praha je zakladatelem a hlavním koordinátorem celostátní benefiční kampaně AKCE CIHLA, která z původně pražské sbírky expandovala do řady měst v celé republice.

Zdroj: Divadlo ABC uvede představení Poslední ze žhavých milenců se Simonou Stašovou a Petrem Nárožným. Portus Praha z. ú. Tisková zpráva, 14. 2. 2022.

Související