Dny zdraví od Loono

17. 12. 2019

Patříte i vy mezi firmy, kterým na zdraví svých zaměstnanců záleží?

Uspořádejte ve své firmě dny zdraví s vzdělávacími workshopy od Loono – neziskové organizace, která sdružuje mladé lékaře a studenty medicíny za společným cílem – vést lidi k prevenci. A to, že prevence dokáže zachránit nejeden život dokázali už téměř 50 příběhy. Na workshopech zábavným a interaktivním způsobem ukazují, jak předcházet kardiovaskulárním a onkologickým onemocněním, a jak se starat o své reprodukční zdraví.

V současné době mají totiž tři úspěšně spuštěné kampaně. Ta nejnovější z nich – Dole dobrý, řeší neplodnost a sexuálně přenosná onemocnění. Diskutuje se ale i o tabuizovaných tématech, jako je únik moči či poruchy erekce.

Kampaň Sahám si na ně každý měsíc a podtitulem #prsakoule se zase zaměřuje na prevenci rakoviny. Učí, jak správně a pravidelně vyšetřovat prsa a varlata, a odhalit tak případnou rakovinu zavčasu.

A třetí kampaň s názvem Žiješ srdcem je pak o prevenci kardiovaskulárních onemocnění. V rámci této kampaně se lidi dozví, jak se správně starat o své srdce a předcházet tak infarktu či mozkové mrtvici.

 

Příběh Loono a ukázku jak workshopy probíhají, naleznete ve videu:


Zdroj: Loono, více na www.loono.cz.