Do Cen SDGs se přihlásilo 270 projektů. Které se postaví na stupně vítězů?

5. 6. 2024

Říkáme to neustále. Předání trofeje je jen třešničkou na dortu. Hlavním posláním Cen SDGs, které si nesou už sedm ročníků, je inspirovat a ukazovat, že měnit svět k lepšímu není marnost a že i ten sebemenší projekt dokáže změnit osud člověka, zvířecího druhu nebo lokality.

A to umí a dělají všechny přihlášené projekty, letos jich je 270. Odborná porota už ze semifinalistů vybírala ty nejlepší adepty do finále – čtyři v podnikatelském a čtyři v nepodnikatelském sektoru – a teď přijde ta hlavní část. Prezentace projektů před porotou.

Jedinou výjimku má Mladý lídr, kde z přihlášených projektů vybírají zástupci magazínu Forbes Česko, a Zvláštní ocenění Kateřiny Fialkové. Laureáta této nové kategorie vyberou porotci v průběhu léta.

Kdo je součástí odborné poroty?

Vybírali jsme je dlouho. Vybírali jsme je pečlivě. Vybírali jsme je ze všech možných sfér. Svůj hlas dávají projektům v semifinále i finále zástupci ministerstev, médií, odborných institucí, nadnárodních firem nebo neziskových organizací.

 

Vyhlášení vítězů proběhne 3. října a můžete je sledovat na živém streamu. Každý z nich si navíc odnese velmi originální trofej. Určitě znáte hodinky značky PRIM. A právě ELTON hodinářská pro nás vyrábí limitovanou edici 17 SDGs hodinek.

A pokud byste si rádi čekání na vítěze zkrátili, pročtěte si brožurku z minulého ročníku Cen SDGs. Doporučujeme příběhy všech finalistů posledního ročníku!

Související

SDGs: Roste důraz na kvalitní vzdělávání, apel na ekonomickou stabilitu zůstává

Přejít na článek

Jak Ceny SDGs objevují mladé talenty: Od ocenění až do slavného žebříčku

Přejít na článek