Do práce na kole se jezdí všude, přidáte se také?

27. 3. 2014

Květen není jen lásky čas, ale je i měsícem, kdy všichni milovníci cyklistiky vyrazí do práce na kole. Soutěž s názvem Do práce na kole oživí již sedmnáct českých měst napříč celou republikou.

Není nic jednoduššího, než sestavit si svůj dvou až pětičlenný tým a přihlásit se zde. Hlavním kritériem, které přispěje k dobrému výsledku v soutěži, je pravidelnost jízd. Zajezdit si o zajímavé ceny mohou jak týmy, tak i firmy, a to v soutěži o titul Cyklozaměstnavatel roku. Získá ho ta firma, která má nejpříznivější podmínky pro dojíždění na kole. Zpestřením je kreativní kategorie, kterou vytvářejí samotní účastníci zasíláním nápaditě ztvárněných postřehů z cest na kole, například prostřednictvím videí, fotek nebo textu. Ti, kdo rádi jezdí dlouhé trasy, si zas mohou zasoutěžit ve výkonnostní kategorii.

O letošní ročník soutěže jeví města velký zájem, bude jich o třetinu více. “Minulý ročník nám udělal obrovskou radost. Zapojilo se 11 měst, aktivně šlapalo do práce 3 890 zaměstnanců ze 776 podniků a vytvořili celkem 1 327 týmů, což vnímám jako velký úspěch,” říká Lukáš Eršil, manažer projektu ze sdružení Auto*Mat.

Smyslem soutěže Do práce na kole je ukázat lidem, že cesta do zaměstnání nemusí znamenat čekání v kolonách nebo mačkání se v přeplněné tramvaji. Díky jízdě na kole si ráno můžete provětrat hlavu a přijet do práce plní energie. Navíc máte radost, že i vy malým dílem přispíváte ke zlepšování životního prostředí ve vašem městě.

Zdroj: dopracenakole.net, 2014