Dobré víly jsou o dva dětské domovy blíže k naplnění své vize

19. 3. 2021

Organizace Dobré víly dětem pomáhá dětem z dětských domovů už šestým rokem. Každý týden, celý rok, jezdí dobrovolníci do domovů rozdávat radost, pomáhat dětem s úkoly, ale i probrat jejich životní trable. Postupně usilují o naplnění jasné vize, aby každý dětský domov měl svou vílu. Nyní máte možnost je v tom podpořit.

Dobré víly se rozlétly do Brna a Olomouce

Organizace Dobré víly dětem dává dětem z dětských domovů to, co jim nejvíce chybí – lásku a pozornost. Nyní mají možnost rozšířit své působení nově i do dětských domovů v Brně Tišnov a Olomouci. Angelika Nevěřilová, zakladatelka organizace, je vděčná za šanci navštěvovat s dobrovolníky ještě více dětí: „Je úžasné, že máme možnost pomáhat už v šesti domovech. Jak říkáme, chceme, aby každý dětský domov měl svou Vílu. Tomu jsme o krůček blíž. Potřebujeme ale ještě zajistit finance. Naším mottem „Objetí je víc než hračka“ se sice snažíme zdůrazňovat, že materiální stránka není pro děti to nejdůležitější, nicméně láskou či úsměvem se za benzín ještě bohužel platit nedá.

Dobré víly vždy vycházejí ze specifických potřeb každého dětského domova. V Brně bude tedy tým tvořit kromě dobrovolníků a koordinátorky ještě psycholožka a logopedka. Jedna cesta s plným autem brněnských Víl do dětského domova v Tišnově stojí 400 Kč. Aby jejich pomoc měla smysl, musí s dětmi pracovat pravidelně a dlouhodobě. Tyto náklady se snaží Dobré víly pokrýt crowdfundingovou sbírkou na Donio.

Malí hrdinové i v době pandemie

I během pandemie se Dobré víly snaží udržet s dětmi v kontaktu, nadále je distančně doučují a podporují v této náročné situaci. Děti, které už tak žijí často v náročných podmínkách, se teď mohou pohybovat pouze po domově, případně na zahradě. Jejich izolace se stupňuje, stejně jako pocity vyloučenosti a citová deprivace. Jeden vychovatel má většinou na starosti až osm dětí. Jakkoli oddaní a pečující vychovatelé jsou, nikdy nemohou věnovat tolik pozornosti každému dítěti, jako tomu je v rodinách.


Zdroj: Dobré víly jsou o dva dětské domovy blíže k naplnění své vize. Dobré víly dětem, 14. 3. 2021.