Dobré víly mají už 13 spolupracujících domovů

14. 2. 2023

Rok 2022 byl pro Dobré víly ve znamení rozvíjení a růstu, kdy začaly pomáhat v dalším dětském domově. Nyní už osmým rokem dávají dětem v dětských domovech po celé republice to nejpotřebnější – pozornost, čas a lásku.

V roce 2015 začala spolupráce s hrstkou institucí a v minulém roce víly oslavily sedmý rok své existence. Pod svá křídla uvítaly již třináctý spolupracující domov Senožaty na Vysočině. Do dětských domovů na Moravě, v Čechách i ve Slezsku posílají pravidelně dobrovolníky, kteří se s dětmi tráví čas efektivně, zábavně a učí se spolu novým věcem. Hry, sport, doučování, vaření, návštěvy divadel, kin, tvoření – to vše víly s dětmi podnikají.

Doučování probíhá nejčastěji individuálně a víly se zaměřují na problematické oblasti, které dětem činí potíže. Často je to angličtina, matematika, čeština, logopedie nebo i středoškolské učivo, jako je třeba ekonomika. Dobré víly pomohly řadě žáků při výběru střední školy a navštívily s nimi dny otevřených dveří. V rámci výběru budoucích povolání uspořádaly i víkend na škole Open Gate, kde se osmáci a deváťáci seznamovali s netradičními řemesly.

Na letní tábory a lyžařský výcvik letos víly vzaly přes sto dětí a mimo to uspořádaly i víkendové pobyty v přírodě. Tradičně s dětmi slaví narozeniny, svátky a navštěvují vánoční besídky nebo organizují mikulášské návštěvy. V minulém roce nechyběly ani nejrůznější výpravy za kulturou do divadel nebo kin. Děti se zúčastnily i natáčení filmu Amerikánka a stanou se tak možná hvězdy stříbrného plátna.

Dobré víly se dlouhodobě věnují individuálnímu rozvoji dětí v dětských domovech, objevují u dětí talent a chuť dělat nové věci a pomáhají jim tam, kde je to zrovna potřeba. Základem pro všechno je děti vyslechnout, podpořit a pomoci zvednout sebevědomí, ať už v životě chtějí dělat cokoliv. Druhým krokem je to všechno dělat s vílí lehkostí, učit se navzájem respektu a nezapomínat se u toho smát.


Dobré víly mají už 13 spolupracujících domovů. Dobré víly dětem. Tisková zpráva. 26. 1. 2023.

Související

New York rozděloval miliony pomocí české online platformy pro participaci

Přejít na článek

Google pomůže malým a středním firmám akcelerovat jejich podnikání na internetu

Přejít na článek