Dobré víly mají už 13 spolupracujících domovů

14. 2. 2023

Rok 2022 byl pro Dobré víly ve znamení rozvíjení a růstu, kdy začaly pomáhat v dalším dětském domově. Nyní už osmým rokem dávají dětem v dětských domovech po celé republice to nejpotřebnější – pozornost, čas a lásku.

V roce 2015 začala spolupráce s hrstkou institucí a v minulém roce víly oslavily sedmý rok své existence. Pod svá křídla uvítaly již třináctý spolupracující domov Senožaty na Vysočině. Do dětských domovů na Moravě, v Čechách i ve Slezsku posílají pravidelně dobrovolníky, kteří se s dětmi tráví čas efektivně, zábavně a učí se spolu novým věcem. Hry, sport, doučování, vaření, návštěvy divadel, kin, tvoření – to vše víly s dětmi podnikají.

Doučování probíhá nejčastěji individuálně a víly se zaměřují na problematické oblasti, které dětem činí potíže. Často je to angličtina, matematika, čeština, logopedie nebo i středoškolské učivo, jako je třeba ekonomika. Dobré víly pomohly řadě žáků při výběru střední školy a navštívily s nimi dny otevřených dveří. V rámci výběru budoucích povolání uspořádaly i víkend na škole Open Gate, kde se osmáci a deváťáci seznamovali s netradičními řemesly.

Na letní tábory a lyžařský výcvik letos víly vzaly přes sto dětí a mimo to uspořádaly i víkendové pobyty v přírodě. Tradičně s dětmi slaví narozeniny, svátky a navštěvují vánoční besídky nebo organizují mikulášské návštěvy. V minulém roce nechyběly ani nejrůznější výpravy za kulturou do divadel nebo kin. Děti se zúčastnily i natáčení filmu Amerikánka a stanou se tak možná hvězdy stříbrného plátna.

Dobré víly se dlouhodobě věnují individuálnímu rozvoji dětí v dětských domovech, objevují u dětí talent a chuť dělat nové věci a pomáhají jim tam, kde je to zrovna potřeba. Základem pro všechno je děti vyslechnout, podpořit a pomoci zvednout sebevědomí, ať už v životě chtějí dělat cokoliv. Druhým krokem je to všechno dělat s vílí lehkostí, učit se navzájem respektu a nezapomínat se u toho smát.


Dobré víly mají už 13 spolupracujících domovů. Dobré víly dětem. Tisková zpráva. 26. 1. 2023.

Související

V českých školách nemůže svým dětem zaplatit školní oběd už téměř 30 000 rodin

Přejít na článek

Rozhovor: Pro ukrajinské děti krize nijak neskončila

Přejít na článek