Dobré víly pořádají aukci. Dražit se bude umění i netradiční zážitky!

29. 10. 2021

Nezisková organizace Dobré víly dětem slaví šesté narozeniny. Při této příležitosti organizace už tradičně pořádá benefiční aukci. Na Novoměstské radnici se budou 4. listopadu dražit netradiční zážitky, exkluzivní dárky a umělecká díla, jejichž autory jsou i děti v ústavní péči. Aukce proběhne pod záštitou Městské části Praha 2, starostky Jany Černochové a radního Michala Zuny. Výtěžek z aukce bude určen například na organizaci pravidelného doučování, výletů a táborů, kterými víly dětem pravidelně zpestřují běžný program. Nejen objetí, ale i společné zážitky je totiž víc než hračka.

Dobrými vílami se stává stále více osobností, což se naplno projeví v bohatosti listopadové aukce. Svá díla totiž do aukce věnovali výtvarník a hudebník Mikoláš Růžička, malíř Lukáš Miffek a fotografové Lukáš Bíba a Bet Orten. Profesionální cyklista Ondřej Cink nabídl společný trénink a pozvání na kafe. A Martin Žufánek do aukce daroval lahev ginu z limitované edice. Moderátorského postu se ujal už etablovaný vílák Jan Cina.

Městská část Praha 2 aukci nejen zaštiťuje, ale díky ní se bude dražit soukromá prohlídka Novoměstské radnice s jejím ředitelem Albertem Kubištou, soukromá prohlídka krytu Folimanka nebo vína z Grébovky.

Ale nebyly by to Dobré víly, aby nezapojily i děti. Malí umělci z dětských domovů do aukce věnovali pět maleb na plátně. A nebyla by to pořádná aukce bez kvalitního hudebního vystoupení. O to se letos postará klavírista Robert Ferenc. Životní příběh kluka z dětského domova po mnoho let nepřinášel nic moc veselého, nebýt ovšem klavíru. Nemilosrdný střet s rasismem ho dovedl na dno psychických sil, přesto coby hudebník, dosáhl úspěchů a dnes má na kontě své první album.

Díky výtěžku z aukce budou Dobré víly k pravidelným návštěvám v dětských domovech moci přidat organizaci táborů a výletů, kterých si děti tradičně vysoce cení. Nejen díky dlouhodobým podporovatelům, ale i těm, kteří krom dobrého skutku zatouží i po krásné fotografii nebo večeru na StarDance, mohou víly dále naplňovat svoje poslání – dávat dětem pozornost a lásku. „To, co děti prožily, neovlivníme. Ale chceme, aby uvěřily, že mohou být v životě šťastné,“ říká zakladatelka organizace Angelika Nevěřilová. A zdá se, že s ní souzní stále více lidí.

Do aukce je také možné zapojit se na dálku z pohodlí svého domova. Přenos bude probíhat na Facebookových stránkách Dobrých víl a dražit se bude po telefonu skrze dobrovolníky. K této akci je potřeba se předem zaregistrovat.

Více o benefiční aukci najdete zde.


Zdroj: Dobré víly pořádají aukci. Dražit se bude umění i netradiční zážitky!. Dobré víly dětem. Tisková zpráva, 26. 10. 2021.

Související

Sbírka potravin slaví 10 let. Výsledkem jsou tisíce tun darovaných potravin a miliony porcí jídla pro potřebné

Přejít na článek