Dobré víly provedou děti z dětských domovů Prahou

10. 9. 2021

Pro sobotu 11. září připravily Dobré víly prohlídku Prahy se zábavným programem pro děti hned ze sedmi mimopražských dětských domovů. Přijedou děti až z Olomouce, Zruče nad Sázavou či Mladé Boleslavi. Cílem je ukázat dětem Prahu, do které často nemají vůbec možnost se podívat.

Celý den bude nabitý zážitky. Jako první je připravena komentovaná prohlídka po centru Prahy s odbornými průvodci. Prohlídka je plánována na dvě hodiny a to už dětem určitě vyhládne. Oběd je pro ně zajištěn v nově otevřeném prostoru Rybárna (Skautský Institut) na Kampě. Po obědě bude děti čekat veselé divadelní představení a pak společná zábava v parku.

Jednak je cílem výletu ukázat dětem krásy našeho hlavního města, dozvědět se spoustu zajímavých informací zážitkovou formou s průvodci a strávit sobotu v příjemném prostředí pražské Kampy. Především jde ale o strávení času s dětmi, které často neměly lehký osud a nemají možnost vyrůstat v rodině. Dobré víly dávají dětem z dětských domovů svůj čas, pozornost a láskyplnou náruč a to mají v plánu i pro tuto sobotu. V neposlední řadě dojde k setkání a seznámení dětí z různých koutů ČR.

Na setkání na Kampě zvou Dobré víly i ty, kteří by je či děti chtěli potkat, pozdravit či více proniknout do problematiky ústavní péče a poznat co Dobré víly dělají.

Organizace Dobré víly dětem působí už šestým rokem. Každý týden, celý rok, jezdí dobrovolníci do dětských domovů rozdávat radost, pomáhat s úkoly, ale i s životními trable. Víly se stávají rádci a mentory dětí, budují si přátelství a navzájem se inspirují. Svou péči a pozornost budou moci brzy věnovat už více dětem z celkem osmi dětských domovů.


Zdroj: Dobré víly provedou děti z dětských domovů Prahou. Dobré víly dětem. Tisková zpráva, 5. 9. 2021.

Související

FOREWEAR „upekl“ recyklované zápisníky pro Biopekárnu Zemanka

Přejít na článek

Divadlo, které pomáhá. Divadlo ABC uvede benefiční představení, které podpoří AKCI CIHLA

Přejít na článek

1. března si ženy mohou „oddechnout“. Doběhly k cílové čáře odměňování mužů za rok 2022

Přejít na článek