Doporučte svému zřizovateli skvělou chuťovku!

21. 5. 2014

Vyšla publikace, která představuje projekty mladých lidí, žáků a studentů středních škol, kteří se rozhodli udělat něco pro svou obec a místní komunitu.

Chuťovky pro starostky a starosty navazují na loňskou konferenci Propojme se!, kde se sešlo patnáct neziskových organizací, aby společně s žáky a studenty představili projekty, které ve spolupráci se školou uskutečnili. Mladí lidé nejsou ignoranti, které nic nezajímá. Pestrá publikace určená starostům a zastupitelům ukazuje, co všechno udělali teenageři pro české obce a města.

Chuťovky pro starosty ukazují, co dokážou mladí lidé udělat pro své okolí – vlastním nápadem počínaje a úspěšnou realizací konče. Publikace je také příkladem toho, že dobročinné projekty se mohou prezentovat atraktivně a jinak, než je zvykem. Barevná kuchařka společnosti EDUin nabízí menu složené ze čtrnácti úspěšných projektů, z nichž si vybere každý.

Chuťovkami se mohou inspirovat všichni starostové a zastupitelé, kteří by něco podobného chtěli ve své obci podpořit, ale třeba nevědí, jak na to. Ne vždy jsou nutnou podmínkou peníze. Chuťovky pro starosty dokládají, že podstatnější je možná chuť něco změnit a odvaha důvěřovat mladým lidem.

Díky iniciativě teenagerů se podařilo například obnovit lipovou alej ve Sloupu, navázat na přerušenou tradici hodů v Deblíně nebo vytvořit a realizovat dopravní studii v Ostopovicích u Brna.

Publikace představující projekty čtrnácti neziskových organizací je výjimečná nápadem, ilustracemi i grafickým zpracováním. Autorkou netradičního „menu“ je Lucie Slejšková, grafický návrh a ilustrace vytvořil Vojtěch Šeda. Vydal EDUin a vybízí k jejímu volnému šíření.

Elektronickou verzi Chuťovek si stáhněte ZDE, o tištěnou verzi si napište na jana.spoutilova@eduin.cz.

Zdroj: rodicevitani.cz, 20. 5. 2014