DPD otevírá v Otrokovicích své největší depo na Moravě

4. 10. 2022

DPD, součást největší sítě balíkové přepravy v Evropě DPDgroup, otevřelo zcela nové moderní depo v Otrokovicích, které bude obsluhovat převážně Zlínský kraj. Objekt vznikl revitalizací brownfieldu a je plně připraven na rozvoj elektromobility. Disponuje 2 elektronabíječkami pro zákazníky a kapacitou na vybudování až 30 elektronabíječek pro dodávky. Při plném provozu depo odbaví kolem 19 000 balíků denně a doručovat je bude 140 kurýrů.

Na více než 10 000 metrech čtverečních zde bude kromě kurýrů operovat 30 pracovníků a depo převezme trasy, které byly dosud navázány na depa ve Slušovicích a Blučině. DPD tak chce výrazně zefektivnit proces doručování v regionu, posílit zákaznický servis a dále rozvíjet strategii udržitelnosti.

Otrokovice nabídnou podobnou velikost jako má například pražské depo Unhošť, konkrétně 19 vrat pro kamiony a 143 vrat pro kurýrní dodávky. Depo je v současné chvíli vytápěné tepelným čerpadlem, je však už stavebně připravené na instalaci solárních panelů. Investorem projektu je společnost Optima a generálním dodavatelem Metrostav.


Zdroj: DPD otevírá v Otrokovicích své největší depo na Moravě. DPD. Tisková zpráva. 7. 9. 2022

Související

E-shop Nakup na Dobro mění svět k lepšímu. Jeho zákazníci pomohli k vysazení hektaru lesa

Přejít na článek

Hello bank! podporuje udržitelné nákupy. Stává se partnerem Nakup na Dobro

Přejít na článek