DPD otevírá v Otrokovicích své největší depo na Moravě

4. 10. 2022

DPD, součást největší sítě balíkové přepravy v Evropě DPDgroup, otevřelo zcela nové moderní depo v Otrokovicích, které bude obsluhovat převážně Zlínský kraj. Objekt vznikl revitalizací brownfieldu a je plně připraven na rozvoj elektromobility. Disponuje 2 elektronabíječkami pro zákazníky a kapacitou na vybudování až 30 elektronabíječek pro dodávky. Při plném provozu depo odbaví kolem 19 000 balíků denně a doručovat je bude 140 kurýrů.

Na více než 10 000 metrech čtverečních zde bude kromě kurýrů operovat 30 pracovníků a depo převezme trasy, které byly dosud navázány na depa ve Slušovicích a Blučině. DPD tak chce výrazně zefektivnit proces doručování v regionu, posílit zákaznický servis a dále rozvíjet strategii udržitelnosti.

Otrokovice nabídnou podobnou velikost jako má například pražské depo Unhošť, konkrétně 19 vrat pro kamiony a 143 vrat pro kurýrní dodávky. Depo je v současné chvíli vytápěné tepelným čerpadlem, je však už stavebně připravené na instalaci solárních panelů. Investorem projektu je společnost Optima a generálním dodavatelem Metrostav.


Zdroj: DPD otevírá v Otrokovicích své největší depo na Moravě. DPD. Tisková zpráva. 7. 9. 2022

Související

České firmy nerozumějí ekonomickým benefitům cirkulární ekonomiky. To se brzy změní

Přejít na článek

Plzeňský kraj rozšířil rezervaci velkých kopytníků u Nýřan téměř na dvojnásobek

Přejít na článek