ECOVER přichází s plastovou lahví z oceánu

16. 6. 2014

V Ecover věří, že díky novému dokumentárnímu snímku se jejich projekt „Ocean Plastic“ stane tak populární, že o něm lidé budou hovořit i při slavnostní večeři.

Plasty v oceánech a mořích jsou jedním z největších ekologických problémů. Jen v severním Pacifiku ryby pohltí ekvivalent 480 milionů plastových lahví ročně. A přitom nemáme na mysli malé plastové láhve, jedná se o ohromnou dvoulitrovou variantu.

Není proto žádným překvapením, že plast v rybách znamená plast k večeři. Což však nemusí nutně znamenat, že ve svém filetu z tresky přímo uvidíte plastový uzávěr. Jedná se spíše o malá drobná smítka nazývaná mikroplasty, nejběžnější formu znečištění plasty.

Redukce plastů v oceánech a mořích je přínosné jak pro lidi tak pro mořský život, ať už plastů velkých nebo malých.

Zdá se vám, že si tato otázka zaslouží pozornost?

Společnost Ecover se domnívá, že ano. To je důvod, proč zvyšuje povědomí o plastech v oceánech a mořích a zároveň zahájila proces prevence a čištění.

S ohledem na tuto skutečnost podnikla první krok a vytvořila speciální typ láhve pro tekuté čistící prostředky. Láhev tvoří z deseti procent recyklovaný plast z oceánu (zbývající plast pochází z jiných recyklovaných zdrojů).

Více o projektu Ocean Plastic společnosti Ecover se dozvíte v následujícím snímku. A jaký je cíl? Ryby, moře a lidé bez plastů!

Zdroj: Ecover.cz, 2014