Edenred zpestří jídelníček lidem v nouzi

22. 1. 2019

Dopřát si některou ze základních potravin umožní speciální sbírka poukázek Edenred, do které může přispět každý jejich vlastník. Celkovou vybranou částku poté společnost Edenred zdvojnásobí a předá Potravinové bance.

Potravinová banka za vybrané peníze nakoupí potraviny, které jak lidem v nouzi, tak i dětem v dětských domovech, často schází.

Potravinová banka je na českém trhu již několik let a mezi její hlavní činnost patří předcházení vzniku potravinového odpadu u výrobců tím, že neprodané, či neprodejné potraviny sveze do svých skladů a rozdá potřebným. Díky její činnosti je měsíčně rozdáno 210 tun potravin do 156 organizací. „Neprodejnými potravinami rozumějte nejčastěji ty s poškozeným obalem, špatným označením nebo s blížícím se termínem konce minimální trvanlivosti, všechny tyto potraviny ale nadále musí splňovat všechna kritéria odpovídající platným normám. Distribucí vyřazených potravin tak pravidelně pomáháme zajistit stravu pro 30 tisíc lidí v Česku,“ říká Věra Doušová, ředitelka Potravinové banky Praha a Středočeského kraje, z.s.

Spolupráce s Edenred je vysloveně cílená. Edenred, jeden z největších poskytovatelů stravenek na českém trhu, cítí jako svoji odpovědnost pomoci lidem v nouzi a obohatit jejich talíře potravinami, které se jim běžně nedostávají. „Částka, kterou vybereme, bude následně zdvojnásobena, a použita na nákup čerstvých potravin, které Potravinová banka buď nemá, nebo jen v omezeném množství. Příkladem jsou sýry, máslo, dětské přesnídávky nebo trvanlivé potraviny,“ uvádí Michaela Číhalíková, CSR manažerka ze společnosti Edenred.

Z vybraných finančních prostředků částka poputuje např. do těchto organizací: Charita, Armáda spásy, Naděje, Klokánky, Koaly, Domovy na půl cesty, sociální služby, azylové domy. Co však je nutné zdůraznit je fakt, že bez Potravinové banky by tyto potraviny byly vyhozeny.

„Jako vydavatelé stravenek se snažíme co nejvíce přispět k vyváženému a zdravému stravování zaměstnanců, zároveň nám také není lhostejné nadměrné plýtvání,“ sdělila Michaela Číhalíková z Edenred. Spoluprací s Potravinovou bankou navazuje Edenred na společensky odpovědnou aktivitu z minulých let, kdy poskytoval prostředky ze stravenek projektu Pomozte dětem. Potravinovou banku si nyní vybral proto, že vybrané prostředky půjdou cíleně do oblasti stravování, ve které působí.

Pokud vlastníte jakoukoli poukázku Edenred, přispějte i vy. Jak přispět so sbírky Edenred?
Pokud vlastníte jakoukoli poukázku Edenred můžete přispět. Stačí poukázku/poukázky zaslat na:

pro Potravinovou sbírku
PO Box 735
111 21 Praha 1

Nebo můžete vhodit poukázky do označených kasiček na naších pobočkách (seznam naleznete zde: www.edenred.cz/kontakty/pobocky).


Edenred je celosvětovou jedničkou v oblasti transakčních řešení pro firmy, zaměstnance i obchodníky. V roce 2017 převýšil objem obchodů 26 miliard eur, přičemž 78 % připadalo na digitální formáty. Všechna tato řešení, ať už využívají mobilní telefony, online platformy, karty nebo papírové poukázky, dávají zaměstnancům větší kupní sílu, firmám pomáhají s optimalizací nákladů a smluvním partnerům zase přinášejí další byznys.

Portfolio je založeno na třech hlavních oblastech činnosti:

  • zaměstnanecké výhody (Ticket Restaurant®, Ticket Alimentación, Ticket Plus, Nutrisavings a další),
  • řízení firemních nákladů (Ticket Log, Ticket Car, UTA, Empreserial atd.),
  • doplňková řešení, jako jsou korporátní platby (Edenred Corporate Payment), incentivy a odměny (Ticket Compliments, Ticket Kadéos) a veřejné sociální služby.

Skupina spojuje jedinečnou síť 44 milionů zaměstnanců, 770 000 firem a veřejných institucí a 1,5 milionu smluvních partnerů.

Akcie společnosti jsou kótovány na burze Euronext Paris a jsou součástí indexu CAC Next 20. Edenred působí ve 45 zemích světa s téměř 8 000 zaměstnanci.

Zdroj: Tisková zpráva, Edenred zpestří jídelníček lidem v nouzi, Edenred