EDUin představil rozcestník pro online výuku #UčitOnline

15. 4. 2020

Informační centrum o vzdělávání EDUin připravilo rozcestník pro online výuku, který má pomoci učitelům a rodičům orientovat se v dostupných vzdělávacích materiálech.

Přesunout výuku do online prostoru je velká výzva pro učitele i rodiče. Pro mnohé je to zcela nová situace a přesto, že se vyrojilo velké množství tipů na užitečné nástroje a pedagogické postupy, je těžké se v nich zorientovat. Proto EDUin přišel s přehledem volně dostupných zdrojů, které tyto informace nabízejí. V rozcestníku níže si přijdou na své učitelé, kteří se chtějí inspirovat a vzít online výuku za správný konec, ale také rodiče, kteří byli ponecháni napospas vzdělávání svých dětí bez podpory ze strany školy. Obsahuje soubory zajímavých zdrojů se vzdělávacím obsahem, souhrn pedagogických zásad online vzdělávání, nebo tipy na platformy, ve kterých můžete online výuku realizovat.

Jak o učení online přemýšlet?

EDUin se nechal inspirovat tchajwanskou učitelkou Alison Young, která připravila čtyři základní principy pro vedení online výuky. Považujeme je za klíčové pro stanovení takového „online školního řádu“ – tedy ujasnění rolí učitelů, žáků i rodičů. Alison ale připravila i další užitečné tipy, na co myslet při výuce online, které přeložilo Otevřeno. Západočeská univerzita vydala 10 metodických poznámek pro online výuku VŠ učitelů. Ale jistě najdou jejich uplatnění i učitelé na ZŠ a SŠ.

 


Zdroj: Učit Online – Rozcestník pro online výuku | EDUin. EDUin | Informační centrum o vzdělávání [online]. Dostupné ZDE.

Související

Česká televize spouští s NROS mimořádnou sbírku: Kuře s aktovkou pomůže dětem zpátky do školy

Přejít na článek