Ekologický projekt vytváří výrobky s příběhem

13. 3. 2014

Společensky prospěšný projekt FOREWEAR, který vyhrál mezinárodní soutěž Social Impact Award 2013 pořádanou Impact HUB Praha, se zabývá smysluplným využitím starého textilu a již nenošeného oblečení, které lidem leží bez využití ve skříni.

FOREWEAR (dříve Výměna oblečení) pořádá sbírky oblečení, získané oblečení třídí a pěkné kousky dále využijí organizace jako např. Borůvka Praha o. p. s., obchůdky Sue Ryder, Pragulic a další. Nenositelné oblečení zpracuje textilní továrna na vlákna a vyrobí z něho netkanou recyklovanou textilii. Nová textilie se potiskne a vyrobí se z ní funkčně-designové výrobky: zápisníky v obalu, obaly na telefon či na tablet a další zajímavé a především originální předměty. Tyto výrobky navrhli designéři z Boa studia a jsou šité v chráněné dílně.

Recyklované výrobky FOREWEAR můžete zakoupit na fler.cz, v pražském obchůdku Kuráž, ale také přímo v Impact Hub Praha, kde naleznete poličku s výrobky – zkrátka vyberete si, peníze vložíte do obálky a máte pěkný dárek.

FOREWEAR pořádá sbírky oblečení zejména ve firmách, kam také nabízí své výrobky. Firmy mohou objednávat od 100 kusů výrobků, které poté využijí jako dárky pro zaměstnance, firemní partnery a stážisty.

Momentálně FOREWEAR vyrábí první zápisníky v recyklovaném obalu pro PwC a T-Mobile. Pokud chcete ve vaší firmě uspořádat sbírku oblečení s edukativním významem nebo si objednat netradiční výrobky s korporátním designem od společensky prospěšného, ekologický projekt FOREWEAR je ten pravý.

A co o FOREWEAR prohlásili spokojení zákazníci? „Jednoduchý výrobek, který má příběh a jehož design nenajdete úplně v každém krámu. A krom toho dvě úžasné zakladatelky s dobrým nápadem a již prokázanou schopností ho dotáhnout do konce“ říká Vojta Opleštil. Kristýna Gavriněvová k tomu přidává „Nakoupila jsem u FOREWEAR zápisník a dva obaly na tablet jako vánoční dárky, aby i moji blízcí mohli žasnout nad tím, v co se může přerodit staré oblečení. Mně třeba pořád vrtá hlavou, kolik triček a džínů asi padne na výrobu jednoho obalu na zápisník. To by mohl být další krok, jak vaše výrobky propagovat… Držím palce!“.