Expertní dobrovolnictví nás v T-Mobile baví

27. 1. 2020

Akademie T-Mobile už sedmým rokem pomáhá neziskovým organizacím, které chtějí investovat do svého profesního rozvoje.

Dlouhodobý vzdělávací program je určen všem neziskovkám bez ohledu na velikost či obor působení. Vybrané organizace si vždy v lednu stanoví svůj rozvojový cíl, na kterém pak celý rok pracují s týmem expertních dobrovolníků z T-Mobile. Mají k dispozici mentora, kouče, odborné konzultanty a širokou paletu tréninků šitých na míru.

Cílem akademie je profesionalizovat, kultivovat a aktivizovat neziskový sektor. Organizace se v programu mj. učí sdílet nabyté know-how a následně samy mohou posouvat celé odvětví a inspirovat ostatní. Dlouhodobý individuální přístup pak přináší hmatatelné změny k lepšímu uvnitř neziskovek, navíc blízká spolupráce mezi neziskem a komerční sférou významně zlepšuje vzájemnou komunikaci. Sami expertní dobrovolníci tuto aktivitu hodnotí jako příjemné vytržení z pracovních povinností, které jim dává pocit, že dělají něco smysluplného.

„Program mě oslovil svým konceptem směřujícím k přímé praxi a také možností získat zkušenost s propojením lidí z komerčního a neziskového sektoru. Mít šanci spolupracovat několik měsíců s profesionálním mentorem a koučem, absolvovat vzdělávací semináře dle výběru a zažít pocit, že je tady někdo pro nás, je velmi příjemná zkušenost,“ říká Kateřina Kolářová, sociální pracovnice z organizace Polárka, která absolvovala jeden z předchozích ročníků.

„S radostí už několik let v rámci expertního dobrovolnictví pomáhám neziskovkám s komunikací a musím říci, že málokdy člověk vidí výsledky tak rychle. Užívám si, že někdo stojí o to, co říkám, a opravdu mě poslouchá. Mám pocit, a často i důkaz, že mé zkušenosti mohou někoho a něco posunout vpřed. Jako bonus se dozvím spoustu nového, získám reflexi na svou práci a potkávám obdivuhodné lidi,“ hodnotí své působení v akademii v roli mentorky Martina Kemrová, manažerka externí komunikace a veřejných záležitostí v T-Mobile.Uzávěrka přihlášek do ročníku 2020 je 14. února.

Bližší informace a přihlášky zájemci najdou na www.t-mobile.cz/pomahame.