FandiMat: Jak darovat Vánoce lidem v nouzi?

Ze světa členů

13. 12. 2023

Blíží se vánoční čas, období radosti, lásky a štěstí. Pro některé však může být toto období výzvou, a to zejména pro samoživitele a lidi žijící v nouzi. Naštěstí existuje aplikace, která spojuje ty, kteří chtějí pomoci, s těmi, kteří pomoc potřebují. Jedná se o FandiMat, který se zaměřuje na poskytování materiální pomoci lidem, kteří se ocitli ve složité životní situaci.

Letos již třetím rokem mohou na FandiMatu požádat o vánoční dárek všichni, kdo se ocitli v tíživé životní situaci. Aktuálně v aplikaci najdete pod kategorií Potřebuji Vánoce už na dvě stovky vánočních přání pro děti, maminky samoživitelky, rodiny v nouzi nebo seniory.

Moje jméno je Katka, jsem maminka samoživitelka a pracuji jako administrátor a koordinátor téhle aplikace již tři roky, a proto mám tu nevšední možnost sledovat, jak o Vánocích narůstá každoročně ohromná vlna solidarity. Zatím se nám ještě nepovedlo splnit vždy všechna přání, ale loni jsme tomu byli blízko a já se těším, že třeba letos se nám to podaří.

Nejlepší podle mě na FandiMatu je, že uživatelé mohou nabízet nejen materiální podporu, reálné věci, jako jsou potraviny, oblečení či teď o Vánocích hračky. Můžete si vybrat i zda podpoříte tu kterou konkrétní maminku, dítě nebo nabídnout konkrétní dárek, potraviny nebo vánoční stromek a naopak se vám ozve ten, kdo by si to přál.

FandiMat poskytuje možnost pomoci lidem v konkrétních potřebách. Pro ty, kteří mají chuť pomoci, je ideální platformou pro projevení dobroty. Uživatelé aplikace mohou procházet žádosti a vybírat ty, které chtějí podpořit. Díky tomu, že aplikace funguje jako mapa, se nám daří vytvářet takovou síť solidarity. Nejde tedy jen o darování materiálních věcí, ale také o posílení pocitu komunity. Lidé mohou společně tvořit vánoční příběhy, a příběhy jsou na Vánocích to nejkrásnější.

Pokud se chcete zapojit i vy a udělat někomu na Vánoce radost, je to snadné, podívejte se na www.fandimat.cz nebo si stáhněte aplikaci FandiMat zdarma do mobilu a nezapomeňte si vyfiltrovat kategorii Potřebuji nebo Daruji Vánoce.


Autor: Katka, maminka samoživitelka z projektu Fandi mámám

Související

Co je to Směrnice o náležité péči podniků v oblasti udržitelnosti (CS3D)?

Přejít na článek

Přijměte Květnovou výzvu Do práce na kole, pěšky či poklusem už teď

Přejít na článek