FOREWEAR „upekl“ recyklované zápisníky pro Biopekárnu Zemanka

9. 11. 2021

V projektu FOREWEAR již osmým rokem šíří myšlenku, že firemní propagační předměty mohou být nejen vkusné, ale také s láskou vyrobené českými švadlenkami a z udržitelných materiálů. Vždy se ke spolupráci moc rádi spojí s podobně smýšlejícími firmami, pro které udržitelnost a odpovědné chování nejsou jen slova.

Letos se spojili s další členskou firmou Asociace společenské odpovědnosti – s Biopekárnou Zemanka, kterou zaujaly jejich výrobky z recyklovaného textilu s potiskem na míru. Vyrobili jim zápisníky v jedinečném „pečícím“ designu.

„Děkujeme za opravdu precizní provedení zápisníků. Radost nám udělal i originální, stylový design s motivy perníčků nebo preclíčků, skvěle vystihující naše zadání. Za celou Zemanku děkujeme za příjemnou spolupráci, se kterou jsme byli nad míru spokojeni,“ zhodnotil výsledek Jan Zeman, majitel Biopekárny Zemanka s.r.o.

A čím je tato pekárna nej? Biopekárna Zemanka je český výrobce bio sušenek a bio krekrů, které pečou podle vlastních receptur. Jsou průkopníkem ve snaze využít suroviny, které se jinak stávají odpadem. Odebírají například nevyužitou dužninu z mrkve a řepy od Uga (výrobce šťáv z ovoce a zeleniny) a vyrábí z ní chutné krekry. Anebo si od nich můžeme pořídit třeba sušenky z kávové sedliny získané ve spolupráci se společností IKEA.

Tyto zápisníky rozhodně vzbudí pozornost! Jemný a decentní design. Materiál z nevyužitého textilu, vnitřní blok s recyklovaným papírem s tečkami. A vše ušito v chráněné dílně. Zápisník je vhodný pro kohokoli, kdo už nechce své poznámky zapisovat na volné listy papíru nebo do mobilu, ale chce je mít všechny na jednom místě a pěkně přehledně na očích. Praktická gumička zaručí, že se zápisník sám od sebe neotevře. Vnitřní část obalu má na přední straně 3 kapsičky na vizitky a na zadní straně 2 kapsy. Tyto zápisníky si můžete v limitované edici pořídit přímo na eshopu Biopekárny Zemanka pod tímto odkazem.

Na výrobcích pro Biopekárnu Zemanka se podílela také paní Ivanka (47 let). Do chráněné dílny se dostala kvůli zdravotnímu stavu. Nejprve ve 37 letech prodělala CMP, dále nádor v mozku, chronický zánět v dutinách a nyní má diabetes a vysoký krevní tlak. Léky bude muset brát po zbytek svého života. V dílnách pracuje od ledna 2018. Připravuje materiál k šití – stříhá látky. Ráda luští křížovky a sudoku, “aby jí mozek nezahálel”, jak sama říká. Miluje svou vnučku, které budou dva roky. Do budoucna nic neplánuje, žije v přítomnosti a užívá si života takový, jaký je. Do práce se těší díky skvělému kolektivu v chotěbořské dílně.

Tým projektu FOREWEAR již za dobu svého působení připravil obrandované recyklované výrobky i pro tyto další členy Asociace společenské odpovědnosti: společnost Kofola, Česká spořitelna, T-Mobile, AXA Assistance, Happy Training & Consulting, Veolia, ČEPS, Tchibo a Visual Coach.

Pokud právě rozmýšlíte, jaké firemní propagační předměty a dárky pro různé akce pro zaměstnance a firemní partnery připravit pro rok 2022, pojďte společně s FOREWEAR rozšířit řady více než 70 firem, se kterými již spolupracovali, a ozvěte se jim. Velmi rádi personalizovaný recyklovaný výrobek připraví také pro Vaši společnost.


Zdroj: FOREWEAR „upekl“ recyklované zápisníky pro Biopekárnu Zemanka. Forewear. Tisková zpráva, 30. 10. 2021.

Související

Hello bank! podporuje udržitelné nákupy. Stává se partnerem Nakup na Dobro

Přejít na článek