Giving Tuesday Česko inspirovalo dobrými skutky celý svět

12. 11. 2020

Giving Tuesday Česko převzalo ve středu 11. 11. 2020 globální instagram Giving Tuesday a sdílelo příběhy plné štědrosti a dobrých skutků z Česka lidem z celého světa. Tato jedinečná příležitost se naskytla pouze několika vybraným zemím, které jsou v rámci dárcovské komunity aktivní. Giving Tuesday v Česku jako národní ambasador zastřešuje Asociace společenské odpovědnosti.

Cílem bylo ukázat světu, že i obyvatelé tak malé země jako Česká republika dokáží být inspirací ostatním a prostřednictvím malých i větších aktů štědrosti mění svět k lepšímu. Jak tzv. instagram takeover probíhal se můžete podívat na @givingtuesday. Svůj příběh sdílela například i česká topmodelka Petra Němcová, zakladatelka organizace All Hands and Hearts, která pomáhá lidem v oblastech zasaženými přírodními katastrofami.

Štědrost Čechů zaujala celý svět. Instagramové posty plné zajímavých příběhů a informací o kultuře dárcovství v Česku ocenila i Kathleen Murphy, ředitelka digitální strategie Giving Tuesday Global: „Děkuji za dnešní krásné posty plné silných příběhů a zajímavých dat. Nejvíce mě nadchla kreativní videa, která sklidila úspěch napříč celou naší komunitou.“

Ve středu 11. 11. současně Asociace společenské odpovědnosti uspořádala vzdělávací online seminář pro české organizace a firmy, v rámci kterého prezentovala tipy, jak se ke světovému dni štědrosti a dobrých skutků připojit. Jak v době koronavirové pandemie probíhají firemní dobročinné aktivity, představila Lenka Mikulková, expertka na udržitelný rozvoj Skupiny ČEZ. Tipy, jak komunikovat online dárcovské výzvy a zaujmout dárce sdílela Adéla Vojáčková z Nadace Via, kde má na starost projekt Darujme.cz. Rady, jak spolupracovat s expertními dobrovolníky přednesla Radka Horáková, šéfka marketingu Česko.Digital. Celý záznam prezentací je k dispozici zde.

Webináře se zúčastnili také dva významní hosté z globální centrály Giving Tuesday v Americe, Kathleen Murphy a Woodrow Rosenbaum. Ti sdíleli své mnohaleté zkušenosti s kampaněmi realizovanými v rámci Giving Tuesday po celém světě.

Více informací o Giving Tuesday naleznete na www.giving-tuesday.cz. Světový den štědrosti a dobrých skutků připadá na 1. prosince 2020. Své dárcovské a dobročinné aktivity na webu již registrovala desítka firem a organizací.

Související

České seniory a seniorky trápí osamělost. Organizace ADRA to pomáhá změnit

Přejít na článek

Magenta Experience Center v barvách štědrého úterý. Jak probíhal Giving Tuesday Summit 2021?

Přejít na článek