Giving Tuesday Kids: Rozhovor s Khloe Thompson, zakladatelkou Khloe Kares

19. 10. 2019

Když bylo Khloe Thompson 8 let, začala distribuovat „Kare Bags“ - balíčky pomoci pro lidi bez domova z Los Angeles. Dnes stojí za globální iniciativou Giving Tuesday Kids.

V úterý 3. prosince 2019 budou dělat mladí lidé z celého světa dobré skutky a budou organizovat sbírky pro ty, kteří to nejvíce potřebují. Společně s ostatními dětmi budou po celé planetě šířit v naší společnosti kulturu dárcovství a štědrosti.

Iniciativu odstartovala dvanáctiletá dívka Khloe Thompson z Los Angeles. Khloe se díky Giving Tuesday Kids snaží povzbudit děti a mladé lidi, aby dělali to, na čem jim záleží. Zapojení dětí je velmi snadné – existuje nespočet způsobů, jak lze dělat dobro. Každý kousek štědrosti znamená o něco více, když ho děláme všichni společně.

Khloe je důkazem toho, že věk nemá nic společného se schopností ovlivnit svět kolem nás. Khloe věří, že jediný způsob, jak porozumět, co se děje ve vaší komunitě, je jít ven a na vlastní oči prozkoumat, co se tam děje. Vyrábí balíčky pomoci, ve kterých jsou ponožky, spodní prádlo nebo toaletní potřeby. Ty pak sama rozdává lidem bez domova.

Co tě inspirovalo k dělání dobrých skutků?

Začala jsem darovat jako malá. Už v mateřské škole jsem rozdávala oběd dalším dětem, které s sebou neměly oběd ani svačinu. Jednoho dne, když jsem byla ve 4. třídě, jsem na cestě do školy začala vídat dámu, která byla bez domova. Každý den jsem ji viděla a chtěla udělat cokoliv, čím bych jí pomohla. Jmenovala se Michelle a právě ona mě inspirovala, abych dělala dobré skutky a darovala těm, co to potřebují. Díky tomu, že jsem ji každý den viděla venku, jsem byla naštvaná a smutná, takže jsem se rozhodla, že musím udělat něco, abych jí její život alespoň trochu usnadnila.

Co pro tebe dárcovství znamená? Proč daruješ svůj čas, talent a peníze své komunitě?

Dárcovství pro mě znamená všechno. Snažím se pomáhat komunitě. Každý máme různé věci, které nás baví a chceme je dělat, abychom pomáhali, a tohle je ta moje. Daruji svůj čas, protože jsem na ulici potkala tolik úžasných žen. Myslím si, že balíčky, které vytvářím, jsou speciální hlavně z toho důvodu, protože jsou vyrobeny s láskou a mohou být znovu použity. Společně s mojí rodinou darujeme čas a peníze na pomoc lidem bez domova, protože věříme, že čím více dáváte, tím více dostáváte. Čím více my dáváme zpět, tím více lidí nás podporuje a daruje, abychom mohli pokračovat v pomáhání potřebným. Taky si myslím, že jdu pozitivním příkladem tím, že pomáhám své komunitě, a můžu tak inspirovat i další děti, aby se zapojily.

Co bys řekla ostatním, kteří chtějí začít darovat? Poděl se s námi o rady, které jim pomohou začít.

Nedovolte, aby vás váš věk zastavil v tom, co chcete dělat. Všichni máme skvělé nápady a jen vy musíte nápady přetavit v plán a ten uskutečnit. Nemyslete na peníze ani na to, co vám chybí, myslete jen na to, co máte v ruce. A pracujte s tím. Najděte lidi ve vaší komunitě nebo mezi členy vaší rodiny, kteří vám na začátku pomohou.

 

Řekni nám tvůj oblíbený okamžik nebo historku z dobrovolničení.

Jedním z mých nejoblíbenějších momentů bylo, když jsem šla do LA Mission ( Pozn.: Los Angeles Mission je nezisková organizace, která slouží krátkodobým i dlouhodobým potřebám lidí bez domova a jinak znevýhodněných mužů, žen a dětí) a jedna paní mi řekla, že se díky mě cítila znovu jako lidská bytost. Říkala mi, že to, co dělám, pomáhá tolika ženám. Když rozdávám své „Kare Bags“, každou ženu také obejmu. Myslím si, že je to důležité, protože každý člověk potřebuje lásku.

Více o neziskovce Khloe Kares najdete na www.khloekares.com.


Zdroj: #GirlsWhoGive: Khloe Thompson, Founder of Khloe Kares | GivingTuesday. GivingTuesday | December 03, 2019 [online]. Dostupné z: www.givingtuesday.org/blog/2019/02/girlswhogive-khloe-thompson-founder-khloe-kares.