Global Goals Week je v plném proudu! Zapojte se do online akcí na podporu SDGs

21. 9. 2021

Global Goals Week, neboli Týden globálních cílů, letos probíhá od 17. - 26. září. V jeho rámci se koná spousta akcí na podporu Cílů udržitelného rozvoje od OSN. Akce jsou jak fyzické, tak online, tudíž se mohou připojit lidé ze všech koutů světa a oslavit tento týden společně.

„Vzhledem k pandemii COVID-19 a klimatické krizi, oslabování důvěry a vzestupu nacionalismu je klíčové, abychom se spojili,“ řekl generální tajemník OSN António Guterres. Globální cíle udržitelného rozvoje potřebujeme více než kdy jindy – jediný kolektivní plán, který byl schválen ve 193 zemích světa, abychom vymýtili chudobu, porazili nerovnost a vyřešili klimatickou krizi. Je zapotřebí vytvářet udržitelný mírový svět pro každého z nás.

Valné shromáždění OSN letos staví do centra pozornosti pandemii koronaviru a klimatickou krizi a svolává vedoucí představitele, aby diskutovali o COVID-19, energetice a klimatu, potravinových systémech a rasové spravedlnosti. I mimo zdi sekretariátu OSN je vidět, jak se globální komunita – my všichni – posouvá vpřed a přijímá opatření.

Krása Týdne globálních cílů je v širokém spektru různě zaměřených akcí, kterých se mohou účastnit všichni.

  • World’s TO-DO List: Project EVERYONE spustil svou novou kampaň, která z globálních cílů dělá „poznámky“, které je přivedou k životu. Zahájeny některými z největších světových značek mají za cíl zvýšit povědomí a požádat lidi, aby se zavázali ke svému seznamu úkolů. Zapojte se zde.
  • Nalaďte si Global Citizen naživo: 24hodinový globální koncert na 6 kontinentech, který začíná 25. září, aby spojil svět k obraně planety a porážce chudoby. Nové filmy vytvořené projektem Everywhere uvedou cíle v život spolu s působivými výkony a důležitými závazky k pokroku. Sledovat můžete zde.
  • Zúčastněte se kampaně Act4SDGs – kampaň vedená SDG Action Campaign, která si klade za cíl zmobilizovat 1 miliardu akcí, od místních až po globální, do roku 2030 s cílem zlepšit svět pro lidi a planetu. Zapojte se zde.
  • Sledujte událostí v SDG Action Zone: lidé na celém světě mohou sdílet své myšlenky a nápady na akci. Třídenní program akcí plný vůdců, myslitelů, aktivistů a tvůrců, aby urychlili pokrok, inspirovali zapojení dalších lidí a vygenerovali změnu směru k Cílům udržitelného rozvoje.

Jsme tu všichni společně, abychom vytvořili zdravý svět, který poskytne příležitost a prosperitu pro všechny a na nikoho neude zapomenuto.

V termínu 20. – 26. září 2021 se také koná Evropský týden udržitelného rozvoje (ETUR). ETUR přináší konference, výstavy, workshopy, semináře, filmová promítání, komunitní setkání, dny otevřených dveří a mnohé další aktivity k tématu udržitelného rozvoje. Více podrobností k jednotlivým aktivitám naleznete na www.tydenudrzitelnosti.cz.


Zdroj textu a obrázků: Join us for Global Goals Week 2021. UNDP [online]. Zveřejněno 20. 9. 2021 [cit. 21. 9. 2021]. Dostupné zde.

Související

SDGs Beach Volleyball Cup 2021 odehrajeme přesně za měsíc! Tohle jsou soutěžní týmy ve hře za lepší svět

Přejít na článek

Volejbalový turnaj za lepší svět už v pátek 10. června! Seznamte se s týmy SDGs Beach Volleyball Cupu 2022

Přejít na článek

Ohlédnutí za Cenami SDGs: Rok 2021 představil udržitelnost dětem a ocenil péči o duševní zdraví i boj proti korupci

Přejít na článek