Globální summit udržitelnosti se blíží a volná místa se plní. V Praze vystoupí řečníci ze Španělska i Gambie

4. 8. 2022

Už 13. října se brána Národního muzea v Praze otevře unikátnímu Global Goals Summitu 2022 pořádanému Asociací společenské odpovědnosti a internetovou televizí DVTV. Místo symbolizující historii zároveň přivítá tvora, kterého teď veřejnosti představuje jen pomocí úlomků kostí – dinosaura v životní velikosti. Summit je otevřen všem, kdo to s udržitelností myslí vážně, křesla sálu se už pomalu plní.

Thomas Kolster je jedna z celosvětově nejuznávanějších osobností v oblasti, kde se kloubí marketing, obchod a udržitelnost. Proslul svými mnohdy provokativními názory, které boří status-quo o firemních hodnotách, cílech a leadershipu. A tomuto tématu se bude věnovat i na summitu.

Fatou Jeng, ambasadorka Plant-for-the-Planet, je lídryní klimatického hnutí v rodné Gambii, zapojuje studenty a studentky do pozitivní změny a společně s ní Asociace společenské odpovědnosti, která Global Goals Summit organizuje, sází stromy. Promluví o možnostech řešení dopadů klimatické krize prostřednictvím ochrany přírody.

Dvanáctiletá Viki Seifertová popovídá o ochraně zvířat a o tom, jaké to je být ambasadorkou Koalice pro ochranu biodiverzity, prorektor Univerzity Karlovy Ladislav Krištoufek se bude věnovat kryptoměnám, o rozvoji měst a udržitelnosti bude mluvit Jak Spencer ze španělského kreativního studia.

K těmto řečníkům se přidá mnoho dalších. Promluví na panelových diskuzích, v rámci SDG Talks nebo v rozhovorech s Danielou Drtinovou, Martinem Veselovským a Michaelem Rozsypalem. Od osmé hodiny ranní do dvou hodin odpoledne zažijí hosté interaktivní program zaměřený na biodiverzitu, cirkulární ekonomiku, inovace a technologie, zemědělství nebo leadership.

Pla(s)teosaurus jako symbol naléhavosti

Model plateosaura v životní velikosti bude na summitu představen a po 66 milionech let mu dá Asociace společenské odpovědnosti možnost předat jednu zprávu: Nevolte vyhynutí! Tak jako on i ostatní živočišné druhy před 66 miliony let vyhynuly, vedeme i my vlastním přičiněním faunu i flóru po celém světě k zániku. Ještě ale máme čas to zvrátit.

Dinosaury zahubil asteroid a následný nedostatek biodiverzity. Podobný scénář se nám teď odehrává přímo před očima. Nárůst emisí CO2 musíme zastavit. Každý z nás má možnost pro planetu ještě něco udělat, a co když se pak všichni spojíme a potáhneme za jeden provaz? Přesně to nám chce Pla(s)teosaurus říct a my jeho poselství přetavíme právě do Global Goals Summitu, který bude inspirovat a motivovat veřejnost k akci,” vysvětlila zakladatelka a ředitelka Asociace společenské odpovědnosti Lucie Mádlová.

Komunitní dílo českých tiskařů se tvořilo několik týdnů a jeho konečná podoba se blíží do zdárného konce. 3D socha vytvořená národem, s úsměvem na tváři ohodnotila Jitka Hvězdová ze společnosti Plastenco design, pod jejíž taktovkou Pla(s)teosaurus postupně vznikal.

Vstupenky jsou už teď dostupné přímo na webu, vybírat můžete z několika možností. Základní vstupné využije jeden host a těšit se může na zero waste občerstvení a udržitelný dárek. Skupinové vstupné je ideální třeba pro kolegy nebo skupiny nadšenců a profesionálů z oblasti společenské odpovědnosti nebo udržitelnosti. Skupinové vstupenky zahrnují i předplatné časopisu Forbes nebo prohlídku Národního muzea. K dispozici je nově i online stream a zvýhodněné vstupné pro členy Asociace společenské odpovědnosti.

 

Global Goals Summit 2022 je součástí 6. ročníku Cen SDGs, prestižního ocenění za naplňování Cílů udržitelného rozvoje od OSN v Česku.

 

PARTNEŘI

Global Goals Summit pořádá Asociace společenské odpovědnosti společně s DVTV.


Autor: Asociace společenské odpovědnosti

Související

Začíná soutěž Stejná šance – zaměstnavatel roku 2023. Ocení firmy, které na otevřeném trhu práce zaměstnávají lidi se zdravotním postižením

Přejít na článek

Výsledky výzkumu: Ekonomická krize ovlivní i udržitelnost, české organizace omezí některé aktivity

Přejít na článek