Google bude plně napájen obnovitelnou energií

11. 12. 2016

Googlu trvalo pouhých pět let kompletně přejít na obnovitelné zdroje a od roku 2017 bude plně napájen obnovitelnou energií.

Google bude svá datová centra a kanceláře s celkem 60 000 zaměstnanci napájet zcela z obnovitelné energie. Již předtím byl Google největším investorem do obnovitelných zdrojů. Z dlouhodobého hlediska se podle něj jedná o nejlepší možnou investici. Zároveň tak bojuje proti hrozbě změny klimatu, jejíž jsou technologické firmy vážným přispěvatelem.

Cíl odebírat energii pouze z obnovitelných zdrojů si vytyčil Google v roce 2012 a tak tato transformace trvala pouhých 5 let. Odebíraná energie pochází převážně z větrných a slunečných elektráren.

Nyní se chce Google zaměřit na zdroje se stálejším provozem jako jsou vodní elektrárny, biomasa a nebrání se ani jaderné energii. Její cena však nemůže konkurovat větrné nebo sluneční, a to především kvůli novým bezpečnostním opatřením. V tuto chvíli navíc není v tomto odvětví na trhu žádný slibný projekt.

Tímto činem Google ukazuje cestu, jak se vyhnout závislosti na fosilních palivech i ostatním korporacím, institucím, městům a komunitám.

Zdroj: The Guardian, Google to be powered 100% by renewable energy from 2017, volně přeloženo z aj, celý článek dostupný zde