Grow with Google pomáhá orientovat se ve světě internetu

11. 3. 2021

Už je to nějaká chvíle, co jsme všichni byli kvůli pandemii nuceni přejít do online světa. Někdo byl na tuto situaci připravený lépe, někdo hůře. Společnost Google dlouhodobě pomáhá zorientovat se ve světě internetu a v současné době bezplatně poskytuje hned několik programů pro různé skupiny zájemců.

Společnost Google se se svým projektem Grow with Google zaměřuje na vzdělávání v oblasti digitálních technologií již 5 let. Nyní se soustředí především na malé a střední podniky, startupy a jednotlivce, pro které připravila vzdělávací programy s velice pestrým zaměřením. Navíc jsou programy pro všechny účastníky zdarma. Od roku 2015 pomohl Grow with Google zdarma vyškolit 150 000 jednotlivců a firem a stanovil si ambiciózní závazek, a to do konce roku 2021 skrz Google programy a nástroje pomoci 130 000 českým firmám a jednotlivcům využívat internet k růstu svého podnikání, nalezení práce a rozvoji kariéry. Všichni se v této náročné době snažíme pomoci Česku růst a internet a naše dovednosti jsou pro naši budoucnost klíčové.

Letos již podruhé spustí Grow with Google program Business Academy, což je intenzivní 8 týdenní webinářový kurz určený zkušenějším malým a středním podnikům, které již přes internet své produkty či služby prodávají a mají zájem růst svého podnikání akcelerovat.

Grow with Google se zaměřuje také na podporu startupů a to skrze New Generation of Founders a Google for Startups Academy. V rámci programu New Generation of Founders se účastníci seznámí s metodou design thinking, naučí se krreatiivní myšlení a potkají se s novými lidmi s různými zkušenostmi a zájmy. V rámci programu si osvojí 3 důležité dovednosti, kterými jsou Brainstorming, Prototypování a Empatické rozhovory.

Google for Startups Academy vznikla ve spolupráci s Impact Hub ČR. Google tak investuje do českého startupového ekosystému, pomáhá lidem v regionech získat digitální a podnikatelské dovednosti. Akademie je určena pro začínající a mírně pokročilé startupy v regionech, i přestože je program vedený online. Po jejím absolvování budou startupy připravené na nadstavbové mentoringové programy od Googlu. Do roku 2021 programem prošlo již více než 200 českých a slovenských startupů.

Google nezapomíná ani na vzdělávání jednotlivců a proto vznikla Digitální garáž. Díky ní si mohou i jednotlivci osvojit základy digitálního marketingu, využít širokou nabídku bezplatných výukových materiálů, které jim pomohou rozběhnout podnikání nebo kariéru. Zájemci si mohou projít celý kurz nebo si vybrat pouze jednotlivé moduly. K dispozici je celkem 26 modulů vytvořených školiteli z Googlu, které jsou plné praktických cvičení a reálných případů.

Vzdělávací program si tak pro sebe najde skutečně každý, a to ještě stále není vše, co společnost Google nabízí. V letošním roce se plánuje více zaměřit také na umělou inteligenci a machine learning. Základní kurzy k této tématice jsou už nyní k dispozici právě na Digitální garáži. Můžeme se tak těšit na spuštění vzdělávacích programů v oblasti umělé inteligence, která je v současné době tolik aktuální, vytváří nové příležitosti a zlepšuje život lidí například usnadněním jejich běžné práce.


Zdroj: Grow with Google [online]. Dostupné ZDE.

Související

Projektem „Jdi za svým snem” skupina Unibail-Rodamco-Westfield opět pomáhá znevýhodněným uchazečům uplatnit se na trhu práce

Přejít na článek