HACKAITHON – rozjeďte svůj AI projekt

27. 4. 2019

Máte projekt, ve kterém chcete využít umělou inteligenci (AI) a týká se oblastí pomoci lidem se znevýhodněním nebo životního prostředí?

Potřebujete pomoct projekt nakopnout, potkat se s AI konzultanty a poradit se o vašem projektu a získat pro projekt technologickou grantovou podporu od Microsoft? Přihlaste svůj projekt na HACKAITHON!

Na akci se mohou přihlásit jak neziskové organizace tak komerční startupy či neformální skupiny, pokud jejich projekt spadá do jedné z těchto kategorií:

  • Život bez bariér: projekty, které pomáhají s inkluzivním zaměstnáváním, vykonáváním běžných denních činností či s komunikací lidí se znevýhodněním.
  • Životní prostředí: projekty, které se zabývají udržitelným zemědělstvím, podporou biodiverzity, ochranou vodních zdrojů a bojem proti klimatickým změnám.

Akce je určena pro projekty, které již mají alespoň hrubou strukturu a chtějí buď pomoci nastartovat nebo zkonzultovat obsah projektu a jeho technologickou část. Tyto projekty také mohou od společnosti Microsoft získat podporu při adaptaci AI technologií. Prostřednictvím programu Umělá inteligence pro dobrou věc poskytují finanční prostředky, technologie a odborné poradenství.

Akci HACKAITHON pořádá TechSoup ve spolupráci s Microsoft, protože chtějí společně pomoci prospěšným projektům, které využívají umělou inteligenci a ukázat tak, že i nejnovější technologie mohou být prospěšné naší společnosti.

Akce proběhne 20. května v pražských prostorách Microsoft (Vyskočilova 1561/4a, 140 00 Praha 4).


Program akce:

  • 08:00 – 09:00 Registrace, networkingová snídaně
  • 09:00 – 10:00 Zahájení a prezentace Microsoft AI technologií – jaké nástroje Microsoft nabízí a jak jsou typicky využívány?
  • 10:00 – 14:00 Příprava projektu – pracovní skupiny (projekt + konzultanti) definují projekt a jeho technologickou architekturu se zaměřením na AI
  • 12:00 – 14:00 oběd formou bufetu (paralelně s programem, přestávky necháme na vás)
  • 14:00 – 15:00 Workshop: Microsoft grant Umělá inteligence pro dobrou věc – zjistěte, na co můžete získat grant a jak postupovat
  • 15:00 – 17:00 Příprava grantové žádosti – pracovní skupina připraví pro projekt grantovou žádost
  • 17:00 – 21:00 volný program – pracovní skupina může dále pokračovat v přípravě projektu či grantové žádosti pokud bude potřeba
  • 17:00 – 18:00 večeře formou bufetu (paralelně s volným programem)

Přihlaste svůj projekt a dejte zástupcám TechSoup vědět, jaké konzultanty či jakou jinou pomoc potřebujete. Konzultanty s vámi propojí ještě před akcí, abyste se na HACKAITHONU mohli již plně soustředit spolu s nimi na svůj projekt. Na akci pozveme 8 přihlášených projektů. Přihlášky posílejte do 7. května.

Více informací o konkrétních oblastech podporovaných společností Microsoft najdete zde:


Zdroj: TechSoup, více na www.techsoup.cz/hackaithon.