Hejtman předal ceny za společenskou odpovědnost

25. 2. 2014

Ceny hejtmana Plzeňského kraje za společenskou odpovědnost pro rok 2013 byly předány. Máme velikou radost, že se na předních místech umístili i členové Asociace společenské odpovědnosti PRVNÍ CHODSKÁ, Moore Stephens a Bolevecká ZŠ Plzeň, gratulujeme!

Vítězové jednotlivých kategorií z rukou hejtmana Václava Šlajse převzali 24. února 2014 certifikát potvrzující, že se jedná o „společensky odpovědnou firmu či organizaci“ a také malé umělecké dílo vytvořené dětmi v denním stacionáři Človíček.

Počet organizací, které se aktivně zapojily do prvního ročníku soutěže, nás velmi potěšil. Potvrzuje se, že zde působí celá řada organizací, které věnují zvýšenou pozornost etice, pečují o své zaměstnance, udržují s nimi dobré vztahy, snaží se zmírňovat negativní dopady na životní prostředí a přispívají na podporu regionu, v němž podnikají,“ uvedl hejtman Václav Šlajs.

Ocenění získaly vždy tři nejlepší firmy v dané kategorii. Vyhlašovány byly kategorie: Veřejný sektor, Podnikatelský sektor – organizace nad 250 zaměstnanců a Podnikatelský sektor – organizace do 250 zaměstnanců.

Veřejný sektor:

  1. místo Městský ústav sociálních služeb města Plzně
  2. místo Bolevecká základní škola Plzeň
  3. místo Domovinka – sociální služby, o.p.s.

Podnikatelský sektor – organizace nad 250 zaměstnanců

  1. místo Plzeňský Prazdroj, a.s.
  2. místo Škoda JS, a.s.
  3. místo Lasselsberger, s.r.o.

Podnikatelský sektor – organizace do 250 zaměstnanců

  1. místo PRVNÍ CHODSKÁ, s.r.o.
  2. místo Moore Stephens, s.r.o.
  3. místo Edolo, s.r.o.

Jednalo se o první ročník soutěže, kterou vyhlašoval Plzeňský kraj ve spolupráci s Asociací společenské odpovědnosti (A-CSR), Radou kvality ČR a Regionální hospodářskou komorou Plzeňského kraje. Do soutěže se mohly přihlásit jak podnikatelské subjekty, tak organizace veřejného sektoru.

Cílem soutěže bylo ocenit organizace působící na území Plzeňského kraje, které jsou aktivní na poli společenské odpovědnosti a iniciovat u organizací zájem o principy společenské odpovědnosti, charakterizované především zvýšenou pozorností problematice životního prostředí a sociální odpovědnosti.