Hello bank! letos opět daruje více než milion korun projektům z Cen SDGs

20. 6. 2022

V rámci svého nadačního programu Hello Země podpoří i letos Hello bank! tři projekty, které vyberou svým hlasováním zaměstnanci a klienti banky z projektů přihlášených do Cen SDGs 2022.

Stejně jako v loňském roce chce Hello bank! i letos finančně podpořit firmy, které přicházejí s projekty, co mění svět k lepšímu. Ze všech přihlášených projektů do Cen SDGs 2022, které organizuje Asociace společenské odpovědnosti, vyberou zaměstnanci banky deset projektů, které postoupí do hlasování veřejnosti. To proběhne v září a hlasovat mohou všichni klienti Hello bank!, kteří mají uzavřené Hello spoření. Právě produkt Hello spoření a výše deposit na něm určí finální částku, která se mezi vítěze rozdělí. Za každou naspořenou korunu tak banka přispěje na udržitelné projekty.

Velké, střední, malé firmy, ale i třeba školy, obce a neziskové organizace mohou v rámci Cen SDGs 2022 vybírat z 8 kategorií a přihlásit do některé z nich svůj projekt až do 30. června. Slavnostní předání Cen SDGs proběhne 13. října a během tohoto večera vyhlásí i Hello bank! tři vítězné projekty v rámci svého programu Hello Země.

Právě proto, že hlavní parketou Hello bank! jsou finance a produkty pro koncové spotřebitele, věnuje banka velkou pozornost udržitelnému přístupu a podpoře rozumného financování, které se promítá i do nabídky jejích produktů jako je například Hello Eko půjčka. Kromě toho, že je Hello bank! již několik let členem Asociace společenské odpovědnosti, stala se také partnerem e-shopu s udržitelnými dárky Nakup na Dobro.

V minulém roce se mezi pětici finálových iniciativ rozdělily 2 113 000 Kč. Nejvíce hlasů získal projekt Sázíme budoucnost, který spadá pod Nadaci Partnerství a během pěti let chce vysadit do českých polí, zahrad i měst 10 milionů stromů. Druhé místo obsadil projekt D.O.M.A. zaměřený na manažerskou pomoc zařízením pro seniory. Následoval Přístup k půdě pro drobné ekologické zemědělce. Ten chrání zemědělskou půdu před degradováním a spekulativními nákupy a svěřuje ji do péče drobným zemědělcům s cílem udržet ji zdravou a plodnou.

Trojici projektů s nejvíce hlasy ještě doplnily Návštěvy POTMĚ propojující zrakově postižené a seniory a projekt rehabilitací ve virtuální realitě VR Vitalis.

Více informací i o loňském ročníku na: www.hellobank.cz/hello-zeme/


Zdroj: Hello bank! letos opět daruje více než milion korun na udržitelné projekty. BNP Paribas PF. Tisková zpráva. 20. 6. 2022.

Související

Startuje přihlašování do druhého ročníku unikátního ESG Ratingu. Které firmy jsou nejlepší v ESG?

Přejít na článek

Oživujeme zemědělství: podporujeme farmáře v inovacích, nápadech i vzdělávání

Přejít na článek

Češi a CSR: rezonuje férové chování k zaměstnancům i důraz na životní prostředí

Přejít na článek