Herec a režisér Jiří Mádl představil Zpovědnici, nový způsob, jak přispívat na charitu

22. 6. 2017

Aplikace Zpovědnice nabízí sedm kategorií hříchů. Uživatel zadá, čím se provinil, získá slovní ohodnocení a dostane navrženou sazbu, za kterou může své hříchy „vykoupit“.

Částku, kterou mu aplikace navrhne, pošle zcela transparentně na charitativní projekt dle svého výběru. Svou drzostí a hravostí by Jiří Mádl rád získal pozornost i těch, kteří běžně na charitu nepřispívají. Zpovědnice je dostupná online a do konce června vyjde i její mobilní aplikace pro iOs a Android.

„Jde o projekt přesně vystihující to, čím chci být a co chci dělat. Rád provokuji a bavím lidi a současně mě těší, když to, co dělám, je něčím prospěšné. Tohle všechno je Zpovědnice,“ vysvětluje Jiří Mádl, herec, režisér a tvůrce projektu.

Do projektu se už zapojila také Armáda Spásy, Arpida centrum pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením, Pragulic, Jahoda, Asistence a Pestrá – psí asistence. Tvůrci postupně zvou ke spolupráci i další organizace a instituce.

„Je to fantastický nápad, jak zapojit mladé publikum, aby podpořilo veřejně prospěšnou věc, navíc zábavnou a originální formou. A je skvělé, že se tvůrci Zpovědnice rozhodli podpořit různá témata, od těch sociálních až po ekologii. Jsem samozřejmě moc ráda i za zájem podpořit seniory, o které se stará moje nadace,“ říká Miss World Táňa Kuchařová, jejíž nadace Krása pomoci je jednou z prvních neziskovek, kterou Zpovědnice vzala na palubu.

Stejně jako provedení Zpovědnice bude razantní i kampaň provázející její spuštění. Mádl se rozhodl pro svůj nápad zariskovat a v propagačním videu jde skutečně s kůží na trh. V reklamě pojaté jako trailer k fiktivnímu velice kontroverznímu filmu se objevují i Tereza Voříšková, Eliška Křenková, Vojtěch Dyk a další.

JIŘÍ MÁDL – Herec, režisér a scénárista. Bývalý ředitel společnosti HUGO BIKE a jeden z nejmladších členů Evropské filmové akademie. Časopis Forbes ho před třemi lety zařadil mezi 30 pod 30 České republiky. Financial Times, Google a Visegrad Fond zase mezi sto nových tahounů střední a východní Evropy. Je členem think tanku Aspen Institute Central Europe.

TAŤÁNA GREGOR KUCHAŘOVÁ – Držitelka titulu Miss World 2006, topmodelka, herečka a dlouholetý lídr neziskové organizace Krása pomoci, podporující seniory. Patří mezi přední influencery dnešní mladé generace a reprezentuje český neziskový sektor v OSN.

ZBIGNIEW CZENDLIK – Římskokatolický kněz polské národnosti působící v České republice a děkan lanškrounský. Letos získal Cenu čtenářů za svou knihu psanou s Markétou Zahradníkovou Postel hospoda kostel.

Zdroj: Tisková zpráva, červen 2017, více informací zde.