Hithit nyní umožňuje podnikům a organizacím snadněji získat finanční prostředky

21. 4. 2020

Platforma Hithit představila speciální program Antivir, v rámci kterého mohou živnostníci, sociální podniky i neziskové organizace za zvýhodněných podmínek získat finanční prostředky v době pandemie.

Hithit Antivir je internetová stránka, která pomáhá živnostníkům, podnikatelům a organizacím zasažených koronavirem nabídnout své služby v předprodeji a překonat tak období nouzového stavu, kdy jsou jejich provozovny zavřené. Pro sociální podniky a neziskové organizace současně přestavuje skvělý nástroj, pomocí kterého mohou v rámci kampaně Giving Tuesday Now efektivně propagovat svou činnost a získat finanční prostředky od nových klientů.

Giving Tuesday Now je globální akce, která byla vyhlášena v reakci na mimořádné události související s COVID-19. Vrcholí v úterý 5. května 2020, kdy celý svět včetně Česka vzdá hold štědrosti a dobrým skutkům jedinců, občanské společnosti a podniků v době pandemie . Pro nezikové organizace a sociální podniky je to skvělá příležitost, jak v této době získat hmotnou či finanční podporu od svých příznivců a veřejnosti.

Hlavní výhodou Hithitu je, že peníze nemusíte vracet, je to předprodej, nikoliv půjčka. Přes Hithit požádáte vaše zákazníky minulé, současné i budoucí, aby si předplatili vaše služby nebo výrobky. Hithit Antivir propojuje podnikatele se svými zákazníky, kteří si předplácí jejich služby. Je to nová, inspirativní forma propojení obchodníků s klienty. Obě strany navážou jedinečnou spolupráci.

Jak začít?

1. Koukněte, jak to funguje ostatním

Běžte na www.hithit.cz/antivirprojekty a koukněte na různé projekty. Uvidíte, jak to celé funguje, najděte někoho, kdo má podobný byznys jako vy.

2. Zaregistrujte se

Běžte na úvodní stránku a klikněte na „Vytvoř vlastní projekt“. Popište nám ve stručnosti váš byznys a kolik peněz by vám pomohlo. My vám pošleme seznam tipů, jak připravit úspěšný projekt. Spolu s Danou, Terkou nebo Janou z Hithitu ho spolu připravíte. Potřebujete jen jednu pěknou fotku, třeba vašeho podniku, na kterou umístíte logo Giving Tuesday Now. A pak se projekt zveřejní.

3. Oslovte své zákazníky

Řekněte o vašem projektu na Hithit všem vašim zákazníkům. Vysvětlete jim, že potřebujete jejich pomoc, ať si vaše služby předplatí a až se to celé přežene, vyberou si to uvás. Sdílejte váš projekt na sociálních sítích, hlavně na facebooku. Poproste rodinu, přátele, kolegy v práci, ať všichni sdílí.

4. Vybírejte peníze

Naplňte stanovený cíl, vyberte částku, kterou jste chtěli k realizaci projektu. Peníze začnou přitékat hned jakmile začnete sdílet. Vaši zákazníci můžou na Hithitu platit kartou nebo bankovním převodem.

5. Koukněte na svůj účet

Nejkratší doba, kterou projekt musí běžet je 14 dní, můžete si ale vybrat i delší časový úsek, ale peníze dostanete až po skončení. Pokud se vybere míň peněz, než jste požadovali, všechny peníze pošle Hithit zpátky vašim zákazníkům, proto si neklaďte nereálné cíle, vybrat víc můžete, míň však nikoliv. Minimální částka je 5.000 Kč. Peníze dostanete co nejdříve, připravte se ale, že to může trvat týden až dva. Hithit totiž musí počkat na všechny peníze, co jsou na cestě ještě pár dní po skončení sbírky.

Kolik to stojí?

Základní sazba je 9% ze všech peněz, které se vám podaří vybrat, pro větší projekty domluvíme individuální podmínky na míru konkrétnímu projektu. K provizi připočítejte naše DPH z provize a bankovní poplatky (1,5-2,5%). Detailní sazby poplatků najdete v obchodních podmínkách na stránkách Hithit.cz.

Kdy platím?

Jen pokud projekt úspěšně dokončíte. Pokud projekt nedopadne, nejste nám nic dlužni (ale bude to škoda).

Za co platím?

Zveřejněním projektu na Hithit.cz dostanete k dispozici profesionální platební bránu, zaštítíme vás naším jménem, poskytneme vám konzultaci projektu a 24/7 uživatelskou podporu, pomůžeme váš projekt šířit přes naše kanály. Jsme největší na trhu, a to se vám hodí. Na náš web chodí denně desetitisíce návštěvníků, stejné počty fanoušků máme na Facebooku a Instagramu, náš mailing list čtou statisíce lidí a projekty v sekci Antivir v něm určitě zmíníme.

Co na závěr?

Hithit.cz za 7 let své existence pomohl tisícovkám projektů, jako bude ten váš, a celkem rozeslat více než 250 miliónů korun. 2 % z obratu věnuje Hithit spolku Oxyprotect, který nakupuje plicní ventilátory na boj proti COVID-19.


Zdroj: Hithit Antivir. Dostupné ZDE.

Související

Země po celém světě následují Čechy a zakládají projekty na domácí šití roušek

Přejít na článek

Loono přesunulo své workshopy o zdravotní prevenci do online prostoru

Přejít na článek