Hlasujte pro svoji Neziskovku roku 2013!

19. 10. 2013

Pilotní ročník celostátního ocenění Neziskovka roku vyhlásila Nadace rozvoje občanské společnosti s cílem ocenit nejkvalitněji řízené neziskovky u nás.

V prvním ročníku obdrží ocenění profesionálně fungující neziskovky ve třech kategoriích: velká, střední a malá organizace. Do rozhodování se nyní může zapojit také široká veřejnost, a to prostřednictvím Ceny veřejnosti.

O prestižní titul Neziskovka roku 2013 se celkově rozhodlo ucházet více než 120 neziskových organizací působících v České republice. Do druhé fáze hodnocení postoupilo 15 neziskovek, z nichž jedna získá Cenu veřejnostihlasování probíhá na www.neziskovkaroku.cz až do 1. listopadu. Do finálového klání o ocenění Neziskovka roku 2013 pak postoupily vždy tři neziskové organizace v každé ze tří kategorií.

Podobná ocenění mohou již řadu let získat neziskové organizace v zahraničí. Například ve Spojených státech zveřejňuje program GiveWell každoročně seznam TOP neziskových organizací, britským neziskovkám se pak dostává ocenění v podobě Charity Awards. Neziskovka roku přináší takovéto ocenění jako první i do České republiky.

Ocenění neziskovka roku má ambici komplexně zhodnotit jak profesionalitu neziskové organizace, tak i přidanou hodnotu v podobě nápadu, inovace a originálního přístupu. Nejlépe hodnocená organizace z každé kategorie získá titul Neziskovka roku 2013. Pro oceněné organizace je připraven také finanční příspěvek v hodnotě 20 000 Kč, série vzdělávacích kurzů a speciální cena od partnera projektu. Dále získají všechny neziskové organizace, které se do projektu zapojí, i cenný nástroj pro hodnocení svého „zdraví“ a možnost stát se příkladem pro další organizace.

Slavnostní vyhlášení oceněných organizací proběhne 7. listopadu 2013 v Rytířském sále Senátu Parlamentu ČR.

Neziskovku roku 2013 vyhlašuje Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS). Generálním partnerem Neziskovky roku 2013 je Skupina ČEZ, partnery pak ČSOB a KPMG. Záštitu nad oceněním převzala místopředsedkyně Senátu Miluše Horská a Ministerstvo práce a sociálních věcí.

Více informací zde.

Zdroj: neziskovkaroku.cz, 2013