Hledáme příběhy lidí, kteří pomáhají druhým. Jsou otevřeny nominace na Cenu Via Bona

10. 12. 2017

V Nadaci Via otevřeli nominace 21. ročníku Ceny Via Bona za filantropii. Pomozte jim najít ty, kteří pomáhají druhým!

Tímto oceněním chtějí každoročně vyzdvihnout inspirativní příběhy dárcovství a dobročinnosti a poděkovat všem, kteří nezištně pomáhají druhým, věnují svůj čas, energii, peníze či zkušenosti pro dobrou věc. Filantropické počiny může nominovat kdokoli – firmy, neziskové organizace, školy i jednotlivci, a to on-line na cenaviabona.cz. „Tématem letošního ročníku jsou budoucnost, inovace a pohled na to, kudy se může filantropie ubírat v 21. století,“ říká k 21. ročníku Ceny Via Bona Monika Skopalová, programová manažerka Nadace Via.

Nominovat lze v pěti kategoriích ceny – mezi ně patří ocenění pro mecenáše, kteří darují významnou finanční částku na dobročinnost, nebo cena pro srdcaře – tedy ty, kteří pomáhají druhým svým zápalem, časem a životní energií. Nadace Via ocení také mladé filantropy a firmy, které pomáhají ve svém okolí. Součástí Ceny Via Bona bude již potřetí také ocenění pro jednotlivce, kteří prostřednictvím své závěti darovali či darují na dobrou věc.

„Zaslanou nominací je možné poděkovat těm, kteří svým příběhem dobročinnosti inspirují druhé. Zároveň je Via Bona (dobrá cesta) také příležitostí ukázat, že filantropem může být každý z nás,“ dodává Monika Skopalová z Nadace Via.

Nominace budou otevřeny do 7. ledna 2018, předání cen proběhne během slavnostního večera 21. května v Praze. Hlavním partnerem Ceny je Česká spořitelna, dalšími partnery a patrony jsou Nadace Kooperativa, Věra Výtvarová, Kvido Štěpánek a Hana a Dalimil Dvořákovi.

Nominovat na Cenu Via Bona 2018 lze v následujících kategoriích:

  • Srdcař: Cena pro ty, kteří pomáhají svým zápalem, časem a životní energií (jednotlivci i skupiny)
  • Mladý Srdcař: Cena pro mladé, které baví umění darovat (jednotlivci i skupiny)
  • Mecenáš: Cena pro ty, kteří věnují část svého majetku na dobročinnost
  • Dobrá firma: Cena pro ty, kteří ve svém okolí spojují byznys s dobročinností
  • Závěť pomáhá: Cena pro ty, kteří ve své závěti myslí i na dobročinnost

NOMINUJTE ZDE

Více informací nalezenete na webových stránkách www.nadacevia.cz a na odkazu ZDE.