Hledáme světové SDGs průkopníky v ČR

19. 2. 2016

Podniky, leadry a vizionáře, kteří jsou úspěšní a zároveň přispívají k udržitelnému rozvoji.

V úvodu kampaně jsme vydali průvodce Byznys a SDGs, který představuje nové SDGs z pohledu udržitelného podnikání a hledání nových obchodních příležitostí.
Nyní ve spolupráci s United Nations Global Compact začínáme v rámci Národní sítě Global Compact ČR pracovat na Místním akčním plánu SDGs (nových Cílů udržitelného rozvoje) a zapojujeme se do kampaně na podporu rozvoje SDGs v byznysu. Více ke společné kampani Local SDG Pioneers zde.
Vítězové kampaně Local SDG Pioneers obdrží zvláštní uznání na UN Global Compact Leaders Summitu, který proběhne 22.-23. června 2016 v New Yorku, a na kterém samozřejmě nebudeme chybět. Ti nejlepší zároveň vstoupí do exkluzivního celoročního mentoringového programu, který bude za pomoci světových špiček v oboru udržitelnosti pod křídly UN Global Compact rozvíjet jejich potenciál a ambice v udržitelném podnikání.
SDGs jasně definují svět, ve kterém chceme žít. Pro dosažení této změny bude zásadní právě odpovědný byznys, ale také investice. „Podniky musí vnímat sociální problémy jako příležitost pro inovace a posílení své konkurenční výhody. Principy SDGs by se měly stát přirozenou součástí strategií firem a zároveň rámcem, v němž budou firmy uvažovat o tom, co dělají a jak přemýšlí o sdílených hodnotách a svých zákaznících“, dodává Lucie Mádlová, představitelka národní sítě UN Global Compact v ČR.
Ta v ČR letos exkluzivně pořádá globální Summit na téma CSR a udržitelného podnikání GLOBAL COMPACT 2030 „Looking into the Future of Corporate Sustainability“. Na Summitu vystoupí špičky v oboru udržitelnosti ve světě i u nás včetně nejvyšší představitelky UN Global Compact, výkonné ředitelky Lise Kingo.